Eyfel Kulesi Türk bayrağının renkleriyle ışıldadı

Fransa’nın simgelerinden Eyfel Kulesi, Türkiye”nin Euro 2016 kapsamında sosyal medyada en çok destek alan takımı olması sebebiyle bayrağımızın renklerine büründü. Paris’in her yerinden görülebilen Eyfel, bayrağımızın renkleri olan kırmızı beyaz renkleriyle ışıl ışıl parladı.

Eyfel Kulesi Türk bayrağının renkleriyle ışıldadı

Bir ay sürecek Avrupa Futbol Şampiyonası boyunca, her maç günü sosyal medya platformu Twitter’da en fazla destek alan ülke takımının renkleriyle ışıklandırılacaktı. Sosyal medyadan en çok etkileşimi sağlayan Türkler, Eyfel Kulesi’ni kırmızı beyaz renklerine boyadı.

Paris’teki Eyfel Kulesi, Almanya – Ukrayna maçından sonra Paris sokaklarında Türkiye’nin renkleriyle ışıl ışıl parladı

Twitter’ın resmi hesabından yapılan açıklamada, Eyfel Kulesi’nin, turnuva boyunca her maç günü Twitter’da takım etiketleriyle en fazla bahsedilen ve destek alan ülkenin renkleriyle ışıklandırılacağı duyurulmuştu. Paris’teki Eyfel, Fransa’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 15. Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında sosyal medya platformu Twitter’da en çok destek alan ülke takımının renkleriyle aydınlatılmaya devam edecek.

Yapılan açıklamada, Eyfel’in her günün son karşılaşmalarından 10 dakika sonra en fazla desteği alan ülkenin renklerine bürüneceği belirtildi.


Ayrıca sporseverler tarafından Twitter’da paylaşılan günün en popüler mesajlarının, Eyfel’in üzerine yansıtılacağı ifade edildi.

Eyfel Kulesi’ni bayrağımızın renklerine boyadık

Eyfel Kulesi Türk bayrağının renkleriyle ışıldadı

Euro 2016’da Hırvatistan’ı yenemedik ama Eyfel Kulesi’ni kırmızı – beyaza boyadık.

Euro 2016’da sosyal medyadan en çok etkileşimi yapan ülkenin renkleri, maç gününde Eyfel’in ışıklarını süsleyecek açıklaması sporseverleri heyecanlandırdı.


En çok sosyal medya etkileşimi sağlayan Türkiye’nin, bayrağının kırmızı – beyaz renkleri Almanya – Ukrayna maçı sonrasında tarihi Eyfel Kulesi’ni ışıl ışıl parlattı.

Hazırlıklar tüm Fransa’da devam ederken dün sosyal medya üzerinden yapılan bu açıklama taraftarları heyecanlandırdı.

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Twitter’da en çok destek alan ülkenin renkleri Fransa’nın Başkenti Paris’in simgesi Eyfel aydınlatılmaya devam edecek. Twitter’ın resmi hesabından yapılan açıklamada, Eyfel’in, turnuva boyunca her maç günü Twitter’da takım etiketleriyle en fazla bahsedilen ve destek alan ülkenin renkleriyle ışıklandırılacağı duyuruldu.


Açıklamada, Eyfel’in her günün son karşılaşmalarından 10 dakika sonra en fazla desteği alan ülkenin renklerine bürüneceği ve ayrıca sporseverler tarafından Twitter’da paylaşılan günün en popüler mesajlarının, kulenin üzerine yansıtılması devam edecek.