Taksim LGBTİ Onur Yürüyüşü için çok tehlikeli çağrı

LGBTİ’nin Onur Yürüyüşü öncesi Müslüman Anadolu Gençliği (MAG) adlı bir grup Taksim için aynı gün ve saatte şiddet çağrısında bulundu. Grup yayınladıkları bildiri ve afişte, “Laikistan Cumhuriyeti’nin müsaade ettiği sapkınlığa müdahale etmekle mükellefiz, seni de bekliyoruz” denildi.

Taksim LGBTİ Onur Yürüyüşü için çok tehlikeli çağrı müslüman anadolu gençliği

‘Müslüman Anadolu Gençliği’ isimli örgüt, Haziran’ın son haftası kutlanacak olan Onur Haftası için sosyal medyada bir linç ve nefret kampanyası başlattı. Facebook yönetimi açıkça saldırıya davet eden sayfayı ‘standartlarını ihlal etmediğini’ belirtti.

Yeni Akit muhabirleri şiddet çağrısına destek oldu

Facebook etkinlik sayfasında kitleyi Onur Yürüyüşü’ne saldırmaya davet eden mesajlar ve görseller yayınlanıyor. LGBTİ’lere nefret söylemi içeren haberleriyle bilinen Akit Gazetesi muhabiri Harun Sekmen ve Millet Gazetesi muhabiri Enes Babacan ise etkinlik sayfasında gruba destek mesajları yolladı. IŞİD’in olduğu tahmin edilen görseller ve işkence edilen kişilerin fotoğrafları da sayfada paylaşılmaya devam ediliyor.

LGBTİ aktivistleri etkinliği Facebook yönetimine şikayet etti. Facebook yönetimi önce LGBTİ aktivistlerine ‘Sayfayı inceledik ve Topluluk standartlarımızı ihlal etmediğini gördük’ mesajı gönderdi. Gelen şikayetler üzerine sayfa bugün itibariyle kapatıldı.


“Müslüman Anadolu Gençliği” (MAG) adlı bir grup pazar günü yapılması planlanan LGBTİ yürüyüşünü hedef alan bir afiş hazırladı ve taraftarlarına çağrı yaptı.

MAG isimli dernek tarafından hazırlanan afişlerde 19 Haziran 2016 Pazar günü Taksim’de düzenlenecek olan Onur Yürüyüşü’ne karşı eylem çağrısı yapılarak, “Laikistan Cumhuriyeti’nin müsaade ettiği sapkınlığa müdahale etmekle mükellefiz, seni de bekliyoruz” denildi.

Orlando katliamına sevindiler

Kendine Müslüman Anadolu Gençliği ismini veren grubun Facebook sayfası üstünden ABD’nin Orlando kentindeki bir gay klübe düzenlenen terör saldırısını sempatiyle karşılamaları dikkat çekiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaleti Orlando şehrinde düzenlenen silahlı terör saldırısında eşcinsellerin gittiği gece klübünde 59 kişi hayatını kaybetmiş, 53 kişi de yaralanmıştı.


İşte Müslüman Anadolu Gençliği isimli grubun yaptığı paylaşımlar:

İşte Müslüman Anadolu Gençliği isimli grubun yaptığı paylaşımlar

Geçen yıl ne oldu?

2015 yılında Taksim’de gerçekleşen LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne polis müdahalesi oldu. Barışçıl gösteri yapan birçok vatandaş yaralanmıştı. Bunun üzerine birçok sivil toplum kuruluşu, bazı medya kuruluşları ve yerel yönetimler logolarını gökkuşağına boyamıştı.

onur-Yürüyüşü-saldırı-29-Haziran-2015

Dün ve Bugün: Çağlar Boyu Eşcinsellik – Özgür Uysal

Türkiye bu konuda hukuki olarak nötr. Gel gelelim Hollanda Sosyal ve Kültürel Planlama Bürosu (SCP) dünyada eşcinsellere yönelik yaklaşımla ilgili araştırmasına göre Türkiye, eşcinselliğe olumsuz bakışta ilk 10 ülke arasında görünüyor. Çağlara baktığımızda, bizler ve bu topraklar eşcinselliğe Batı kadar inişli çıkışlı bir gözle bakmamışız anlaşılan. Şimdi bu homofobizm nereden geliyor? Yazının devamı

24. istanbul lgbti onur haftası onur yürüyüşü 2016

LGBTİ Onur Yürüyüşü nedir?


LGBTİ: Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transseksüel ve İntersex kelimelerinin baş harfleridir. Zaman içinde genel toplum anlayışına aksi marjinal bireylerin de açık desteğini alan eşcinseller, toplum tarafından marjinal bireyler olarak nitelendirilmektedir. Yazının devamı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.