Artistik Buz Pateni Dünya Şampiyonu Naz Arıcı’ya destek yok

Yetişkinler artistik buz patenine başlayan Naz Arıcı, 2015- 2016 yıllarında Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’nda şampiyon olarak altın madalya kazandı. Federasyon destek vermedi. Milli sporcu sponsor arıyor.

artistik buz pateni dünya şampiyonu naz arıcı sponsor arıyor

Yetişkinler Artistik Buz Pateni Dünya Şampiyonu Naz Arıcı, ’30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ülkeme altın madalya kazandırmak istiyorum. Sporseverlerden yardım bekliyorum” dedi.

Ancak 29 yaşındaki Arıcı, Kanada’da yapılacak şampiyonaya parasızlık nedeniyle katılamayacağını açıklarken, Türkiye Buz Pateni Federasyonu ise sporcuya gönderdiği yazıda, ekonomilerinin el vermediğini ve yardımcı olamayacaklarını bildirdi.


Naz Arıcı sponsor arayışında

Bu gelişme üzerine milli sporcu Naz Arıcı sponsor arayışına başladı.

Naz Arıcı şöyle konuştu:


“2015 yılında Uluslararası Buz Pateni Federasyonu’nun düzenlediği Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’na katıldım ve birinci oldum. Bu yıl ise yine aynı şampiyonada yine rekor bir puanla şampiyon oldum. 2016 yılı içerisinde ikincisi Kanada’da yapılacak Yetişkinler Artistik Buz Pateni Şampiyonası 30 Ağustos tarihine denk gelmesi çok özel oldu. Oraya da altın madalya için gitmek istiyorum.

Ancak Türkiye Buz Pateni Federasyonumuzun maddi sıkıntıları var ve yardımcı olamayacaklarını bana yazı ile ilettiler. Bu nedenle bu yarışmaya gidemiyorum. Antrenörümle birlikte konaklama ve uçak giderleri konusunda maddi bir destek bulursak gitmek istiyorum. Federasyon yetkilileri geçen yıl alınan başarının çok önemli olduğunu söyledi. Bu yıl da aynı madalyayı kazanınca tesadüf olmadığını kanıtladım. Bu yarışma yılda bir kere yapılıyor, ancak uluslararası federasyon bizlere verdiği haberde şampiyonanın ikincisi yapılacak denildi.”

naz arıcı artistik buz pateni Altın madalya beni ülkem için heyecanlandırıyor

“Altın madalya beni ülkem için heyecanlandırıyor”

“Yarışma takviminde yok ama 30 Ağustos’ta alınacak altın madalya beni ülkem için heyecanlandırıyor. Ben buz pateni için işimi bıraktım. Ankara’daki buz pisti kapanınca Erzurum’a yerleştim. Bu şartlarda söz verdiğim altın madalyaları ülkeme kazandırdım. Bu güne kadar üç yarışmaya girdim ve üçünden de altın madalya kazandım. Antrenörüm ve benim desteğe ihtiyacımız var. Bu konu ile ilgili daha önce dönemin başbakanımıza bir mektup yazmıştım. O da beni Spor Genel Müdür Yardımcılarından Ömer Kalkan’a gönderdi.


Sayın Kalkan ile görüştük, ancak henüz hiçbir sonuç alamadım, ama kendilerinden yardım bekliyorum. Daha önce şampiyonaya katılım ücretini kendim yatırdım. Federasyonum ulaşım ve konaklama giderlerimizi karşılamıştı. Şimdi ise katılım parasını yine ben yatırdım. Şimdi ise şampiyonaya gidebilmek için sporseverlerden yardım bekliyorum.”

Türkiye’de spor kan kaybediyor


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.