Erdoğan’ın duyurduğu ‘önemli karar’ ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün gerçekleşecek olan Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklanacağını duyurduğu ‘önemli karar’ bekleniyor. Şimdi gözler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıklanacağını duyurduğu “önemli karar”a çevrildi.

Erdoğan'ın duyurduğu 'önemli karar' ne olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenecek olan MGK toplantısının ardından önemli bir karar açıklayacağını duyurmuştu. Açıklamanın bugün yapılması bekleniyor.

Erdoğan, pazartesi akşam Kısıklı’da darbe girişimini protesto edenlere yönelik yaptığı konuşmada, “Şu anda gayet güzel bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Hükümetimiz şu anda önemli bir hazırlığın içinde ve çarşamba günü inşallah Milli Güvenlik Kurulumuzu toplayacağız.

Milli Güvenlik Kurulundan sonra da bir Bakanlar Kurulu toplantısı yapacağız ve Milli Güvenlik Kurulu ardından Bakanlar Kurulu toplantısıyla da önemli bir kararı açıklayacağız. Şimdi burada açıklamayacağım” ifadelerini kullanmıştır.


Nurettin Canikli: “Sıkı yönetim değil, öyle İstiklal Mahkemesi falan da değil”

BloombergHT – Habertürk yayınına konuk olan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ise açıklanacak kararla ilgili “Sıkı yönetim değil, öyle İstiklal Mahkemesi falan da değil” diye konuştu.

Canikli açıklanacak kararla “istikrarsızlık kaynağını besleyen yapının daha etkili biçimde temizleneceğini” ifade etti ve “Tamamen anayasal, yasal yetkilerin kullanılacağı bir durum ortaya çıkacak” dedi.

Binali Yıldırım: Kaybedecek zamanımız yok

Dün partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım ise açıklanacak kararla ilgili olarak “Artık kaybedecek zamanımız yok. Neyin nasıl yapılması gerektiğini biliyoruz. Bu olağanüstü şartlardan kurtulmanın yolunun ne olduğunu biliyoruz” dedi.

Yıldırım beklenen kararla ilgili sözlerini “Yarını bekleyelim. Çok güzel kararları vatandaşımızla paylaşacağız” dedi.


Gülen’in iadesi talebi ABD’ye gönderildi

Öte yandan 15 Temmuz darbe girişimini planlamakla suçlanan Fethullah Gülen’in ABD’den iadesi için Washington’a gerekli resmi talebin de gönderildiği açıklandı.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD’ye 4 dosyanın iletildiğini ifade ederek, ABD’nin iade şartlarının gerçekleşmesi için Ankara’nın somut deliller ortaya koyması gerektiği yorumuna da “İstemedikleri kadar kanıtı önlerine koyacağız” diyerek yanıt verdi.

Doğan Haber Ajansı ise ABD’ye iletilen dosyada Fethullah Gülen’in geçici olarak tutuklanması talebinin de yer aldığı ifade edildi.

Fethullah Gülen, darbe girişimiyle ilgisi olmadığını savunuyor ve yaşananları “Bir senaryo, kendi adamları da içinde” diyerek yorumluyor.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 13.12’de başladı. MGK toplantısında alınan tavsiye kararları, Bakanlar Kurulu’na … Toplantıda 15 Temmuz darbe girişimi sonrası atılacak adımların ele alınması bekleniyor.


Cumhurbaşkanlığı külliyesinde toplanan mgk ve bakanlar kurulundan çıkacak kararlar bekleniyor.

Fuat Avni yakalandı: Başbakanlık’ta istihbarat şefi Mustafa Koçyiğit

YÖK: Akademisyenlere yurtdışı yasağı

Orgeneral Akar’ın yaveri Levent Türkkan itiraf etti: Evet cemaat üyesiyim!

Tuğgeneral Aydoğdu’nun ifadesi: ‘İnandığım emri uyguladım’

Tutuklanan Tümgeneral Mehmet Dişli’nin ifadesi