Hüseyin Avni Mutlu da dahil vali ve kaymakamlara uzaklaştırma

İçişleri Bakanlığınca, merkez ve taşra teşkilatlarında görevli 246 mülki idare amiri, 7 bin 899 emniyet, 614 jandarma ve aralarında sahil güvenlik komutanının da bulunduğu 18 sahil güvenlik personeli olmak üzere toplam 8 bin 777 personel görevden uzaklaştırıldı. Türkiye genelinde son görevden uzaklaştırmalar Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte 3 Vali Yardımcısı ile 3 Kaymakam.

Hüseyin Avni Mutlu da dahil vali ve kaymakamlara uzaklaştırma

Hüseyin Avni Mutlu görevden uzaklaştırıldı

İstanbul eski Valisi olan Hüseyin Avni Mutlu görevden uzaklaştırıldı.

Görevden uzaklaştırılan 246 mülki idare amirinin içerisinde en dikkat çekeni, 17/25 Aralık operasyonları sırasında İstanbul Valisi olan ve daha sonra Merkez’e alınan Hüseyin Avni Mutlu oldu. Mutlu, Merkez’deki görevinden de uzaklaştırıldı.


Çankırı’da karı – koca vali yardımcısı görevden uzaklaştırıldı

Hüseyin Avni Mutlu da dahil vali ve kaymakamlara uzaklaştırma

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup askerin darbe girişiminin ardından kamuda başlatılan soruşturmalar kapsamında Çankırı’da karı – koca olan 2 Vali Yardımcısı ile bir Kaymakam görevden uzaklaştırıldı.

Çankırı Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş ile eşi Hüseyin Demirbaş ile Bayramören Kaymakamı Halil İbrahim Çelik görevden uzaklaştırıldı. Çankırı’da soruşturma sonucu daha önce gözaltına alınan savcılar F.E. ve M.K. çıkarıldığı mahkemece ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçuyla tutuklandı.

Öte yandan emniyet içinde yapılan soruşturma kapsamında da Çankırı’da 6’sı emniyet müdürü ve amir olmak üzere 55 polisin açığa alındığı bildirildi.


Darbe girişiminin yapıldığı gece Eskişehir’de yakalanan Garnizon Komutanı Kurmay Albay Yusuf Beyazıt ise daha önce çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konulmuştu.

Kahramanmaraş’ta vali yardımcısı ve 2 kaymakam açığa alındı

Hüseyin Avni Mutlu da dahil vali ve kaymakamlara uzaklaştırma

Kahramanmaraş’ta vali yardımcısı ve 2 kaymakam açığa alındı.

Kahramanmaraş’da darbe girişimi soruşturması kapsamında Vali Yardımcısı Nurettin Dayan ile iki kaymakam açığa alındı.


İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında Vali Yardımcısı Nurettin Dayan ile merkez Onikişubat İlçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu ve Çağlayancerit İlçe Kaymakamı Hasan Gümüşçüoğlu açığa alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başyaveri Ali Yazıcı gözaltında

Akın Öztürk’ün gözaltı fotoğrafları servis edildi

2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti gözaltına alındı

Türkiye’de darbe girişimi sonrası son durum