Binali Yıldırım: “ABD harekete geçti, Biden gelecek”

Başbakan Binali Yıldırım, Fethullah Gülen’in iadesiyle ilgili son açıklamasında “15 Temmuz’dan sonra ABD’nin tutumu daha iyi ve harekete geçtiler, ABD Başkan Yardımcısı Biden de gelecek” dedi.

Binali Yıldırım: "ABD harekete geçti, Biden gelecek"

Başbakan’ın açıklamaları şöyle:

(FETÖ) Örgütten olanlarla direkt ilişkisi olmayanları ayırmakta zorluklar var ama hatasız iş yapmak için çok çaba harcıyoruz. Bunların kendi iletişim ağları var. 50 bin kişilik bir yapı. Direk örgütte olanlarla hasbel kader bulaşmış olanları titizlikle ayıracağız. Elimizdeki bilgiler sınırlı ama biz minimum hata ile normalleşme için çaba harcıyoruz. Asker, sivil bürokrasi, iş dünyasından olanları belirliyoruz.

Başbakan Binali Yıldırım‘ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

  • Açığa alınanların sayısı 76 bin 597 kişi. Memuriyetten çıkarılanların sayısı 4 bin 897. Bunların 3 binden fazlası asker. Genel toplam 84 bin 494.
  • Açığa alınanların sayısı 76 bin 597 kişi. Memuriyetten çıkarılanların sayısı 4 bin 897. Bunların 3 binden fazlası asker. Genel toplam 81 bin 494.
  • 15 Temmuz’dan sonra ABD’nin tutumu daha iyi ve harekete geçtiler, ABD Başkan Yardımcısı Biden da gelecek.
  • Örgütün iş dünyası kaynaklarında kurumu değil kişiyi soruşturacağız.
  • 17-25 Aralık sonrası örgütle bağını kesmeyen şirketleri MASAK inceleyecek.
  • Fethullah Gülen’in teslim edilmesinden başka ABD ile bir uzlaşmamız olamaz.
  • (FETÖ) Örgütten olanlarla direkt ilişkisi olmayanları ayırmakta zorluklar var ama hatasız iş yapmak için çok çaba harcıyoruz. Bunların kendi iletişim ağları var. 50 bin kişilik bir yapı. Direk örgütte olanlarla hasbel kader bulaşmış olanları titizlikle ayıracağız. Elimizdeki bilgiler sınırlı ama biz minimum hata ile normalleşme için çaba harcıyoruz. Asker, sivil bürokrasi, iş dünyasından olanları belirliyoruz.

CNN Türk


Fethullah Gülen’in Türkiye’ye dönme şartı: Uluslararası bağımsız bir komite

‘Demokrasi nöbeti’ne neden katılmadın sorgusu

Aile hekimlerine FETÖ anketi: İtiraf ve ihbar soruları