CNR Avrasya boat show deniz fuarı: Enerjisini güneşten alan yüzen ev

CNR Avrasya boat show deniz fuarı, Ataköy Mega Yat Marina’da 2 Ekim’e kadar devam edecek. Dünyaca ünlü mega yat, tekne ve yelkenlilerin yanında sektöre ait tüm aksesuar ve ekipmanların da sergilendiği “CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı” yoğun ilgi görüyor.enerjisini-gunesten-alan-yuzen-ev

Ataköy Mega Yat Marina’da 2 Ekim’e kadar açık kalacak fuarın gözdesi, yüzen bir evi andıran katamaran oldu. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) iş birliğinde düzenlenen CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, yerli ve yabancı deniz tutkunları tarafından yoğun ilgi görüyor.

Ataköy Mega Yat Marina’da 2 Ekim Pazar gününe kadar açık kalacak fuarda, deniz suyunu içme suyuna dönüştüren yatlardan, enerjisini güneşten alan katamarana kadar pek çok ilgi çeken yat, tekne ve yelkenlinin yanı sıra, deniz severlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak sektöre ilişkin aksesuar ve ekipmanlar da sergileniyor.


Rezidanstan daha konforlu

boat-show-fuari-atakoy

Aralarında Absolute, Fairline, Galeon, Prestige, Sea Ray, Numarine, Dufour Yatchs gibi dünya markalarının yer aldığı 300’ün üzerinde markanın katılımı ile organize edilen fuarda, öne çıkan tasarımlardan biri de katamarandan tasarlanan yüzen ev oldu.

Fuarın gözdeleri arasında olan yüzen ev 1 oda, 1 salon rezidanstan daha fazla konfora sahip. Dış kaynaklı enerjiye ihtiyaç duymayan yüzen ev, tüm enerjisini üzerindeki güneş panelleri aracılığıyla karşılıyor. Mutfak, salon, 2 banyo ve 2 odaya sahip olan katamaranda 6 kişi bir arada yaşama imkanı bulabiliyor.


Özellikle Avrupa ve Orta Doğu pazarına olan ihracatı artırmak hedefi ile 20 günde tasarlanan yüzen ev, fuarın daha ilk gününde alıcısını buldu. 180 bin Euro değerindeki katamaran iki Türk deniz sever tarafından satın alındı.

Yerli üretime ilgi

enerjisini-gunesten-alan-ev

Rusya, İngiltere, İspanya, Fransa, Yunanistan, İran ve İtalya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden gelen fuara gelen yabancı ziyaretçilerin yerli üretim tekne ve yatlara da ilgisi büyük oldu.


Özellikle ABD ve Dubai’den gelen ziyaretçiler el yapımı ve yerli üretim olan Big Eagle ile ilgilendiler. 28 metre uzunluğu ile CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı’nın en büyük yerli üretim motor yatı olan Big Eagle, 2 milyon 600 bin Euro değerinde.

Bir “Kitap Fuarı” Masalı

Türkiye’ de 2016’nın turizm yazı

Resim sergisi: Arif Turan – Sır (22 Eylül – 11 Ekim)


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.