Dünyanın en ilginç 5 otel lobisi

Otel lobileri, bir zamanlar misafirlerin sadece odalarına çıkmadan önce kullandığı, sönük ve ruhsuz mekânlardı. Günümüzdeyse lobilerde göz alıcı özellikler öne çıkıyor, sıra dışı hizmetler sunuluyor, eğlenceli keşifler yapılıyor.

Dünyanın en ilginç 5 otel lobisi

Başka bir deyişle, misafirlerin check-in ve check-out işlemleri hâlâ lobide yapılsa da, bu noktalar artık birer sosyal alan olarak da hizmet veriyor.  Yüzme havuzlu, sanat galerili ya da Instagram dostu… Hotels.com, 25. Yılını dünyanın dört bir yanından en ilginç otel lobilerini inceleyerek kutluyor. Bu yıl 25. yaşını kutlayan Hotels.com™, çeyrek yüzyıl önce hayal bile edilmeyen ama günümüzde alanının en iyisi olan sıra dışı otel lobilerini sizin için araştırdı.

1. Oyun Parkı Lobi

barcelo-malaga

4 yıldızlı Barcelo Malaga

Malaga merkezindeki Barcelo Malaga bir dizayn otel. Otelin en ilginç özelliği isetasarımda çığır açan lobi alanı. Paslanmaz çelikten yapılmış dev kızak EDHA hemen dikkatinizi çekecek. EDHA ismi İspanyolcada “cesur insanlar için kızak” anlamına geliyor. Misafirler bu etkileyici kızakla birinci kattan otelin şık B-Lounge barına inebiliyor. Serinletici bir kokteyl için sabırsızlanıyorsanız, harika bir seçenek. Hotels.com’da gecelik 99 euro’dan başlayan fiyatlarla bu otelde oda bulmak mümkün.


2. Yüzme Havuzu Lobisi

room-mate-grace-newyork

4 yıldızlı Room Mate Grace, New York

Midtown Manhattan bölgesindeki Room Mate Grace, kapalı yüzme havuzui saunası ve buhar odasıyla adeta gizli bir cennet. Ama otelin en ilginç yanı, lobisindeki havuzu! İç ısıtan aydınlatması ve minderli kolezyum tarzı koltuklarıyla dikkat çeken havuz 24 saat açık. NYC bölgesindeki tek havuz içi barın burada olduğunu da hatırlatalım. Havuz partisi sevenlerin dikkatine! Hotels.com’da gecelik 150 euro’dan başlayan fiyatlarla bu otelde oda bulmak mümkün.

3. Instagram Lobisi

ovolo-paris

4 yıldızlı Ovolo 1888 Darling Harbour, Sidney

İlk Instagram oteli olarak bilinen 1888 Darling Harbour, Sidney’in eski tarz havasını çağdaş ve şık bir tasarımla birleştiren bir butik otel. Lobiye adımınızı attığınız anda Instagram teması dikkatinizi çekiyor. Çünkü misafirlerin check-in işlemleri Instagram üzerinden yapılıyor. Lobideki barın yanında yer alan “selfie” standı, misafirlerin kolayca fotoğraf çekebilmesi için düşünülmüş. Üstelik çekilen resimler, otelin renkli Instagram hesabını gösteren ekranlarda hemen görüntüleniyor. Ayrıca 10.000’den çok Instagram takipçisi olan misafirler, otelde ücretsiz konaklayabiliyor. Hotels.com’da gecelik 135 euro’dan başlayan fiyatlarla bu otelde oda bulmak mümkün.


4. Kahve Erbabı Lobisi

lux-belle-mare-moritus

5 yıldızlı Lux Belle Mare, Moritus

Moritus’taki Lux Belle Mare otelinin açık hava lobisine girdiğinizde, kendinizi cennette hissedeceksiniz. Çünkü büyüleyici havuz ve dinlenme alanının yanında, kokusuyla sizi cezbeden meşhur Cafe Lux yer alıyor. Deneyimli baristaların hazırladığı kahvenizi içerken, adadaki diğer otellere gönderilmek üzere kavrulan kahve çekirdeklerinin dansını da izleyebilirsiniz. Hotels.com’da gecelik 205 euro’dan başlayan fiyatlarla bu otelde oda bulmak mümkün.

5. Sanat Galerisi Lobi

molitor-paris

5 yıldızlı Molitor Paris by MGallery

Molitor 60 yıldır, havuzları, galaları ve “avant garde” atmosferiyle Paris’in en popüler yüzme havuzuydu. 1989 yılında kapatılan bu havuz daha sonra sanatçıların uğrak yeri oldu ve kentsel bir sanat mekânı haline geldi. 2014 yılında bugün bildiğimiz Molitor Otel olarak yeniden doğdu. Havuz ve sanat bu otelin ana temasını oluşturuyor. Bir grafitti Rolls Royce’un yer aldığı lobi adeta bir “pop up” sanat galerisi havasında. Hotels.com’da gecelik 251 euro’dan başlayan fiyatlarla bu otelde oda bulmak mümkün.

Makedonya Gezisi: Üsküp’ün Çevresi


Dünyanın en iyi 10 butik oteli (2016)


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.