Ankara Valiliği’nden Alevilere aşure yasağı!

Ankara Valiliği, Cemevlerinde yapılacak Aşure etkinliklerini yasakladı. Ankara Valiliği, yasağın gerekçesini “huzur ve güvenliğin sağlanması” olarak gösterdi.

Ankara Valiliği'nden Alevilere aşure yasağı!

Ankara’da aşure yasağı

Cumhuriyet’in haberine göre Ankara Valiliği aşure etkinliklerini yasakladı. Ankara Valiliği, cemevlerinde ve mahallelerde yapılacak toplu aşure etkinliklerini yasakladı.

Valilik tarafından yapılana açıklamada, “Terör örgütlerinin ilimizde yapılacak ‘aşure günü’ etkinliklerine yönelik eylem arayışı içinde olduğu” bilgisinin alındığı öne sürüldü.


Açıklamada, “huzur ve güvenliğin sağlanması” gerekçisiyle aşure etkinliklerinin yasaklandığı ifade edildi. Yasağın ekim ayı boyunca süreceği de belirtildi.

Aynı saatlerde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş aşure dağıtıyor

Ankara Valiliği’nin yasağı duyurduğu aynı saatlerde Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı’nın Twitter hesabı üstünden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Bandırma’da aşure dağıtırken çekilen fotoğraflarını paylaşması dikkat çekti.

Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı'nın Twitter hesabı üstünden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Bandırma'da aşure dağıtırken çekilen fotoğrafları

Aleviler artık bu devletten bir şey beklemeyin!

Dinciler Alevileri neden sevmez?


Aleviler Ne İstiyor?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.