Cumhuriyet ile Kadıköy çok daha güzel

Kadıköy Belediyesi’nin, gençlere Cumhuriyet Bayramı hediyesi olan “Gençlik Sanat Merkezi” açıldı.

Cumhuriyet ile Kadıköy çok daha güzel

Gençlik Sanat Merkezi’nin açılışının ardından Belediye bahçesinde Boğaziçi Caz Korosu’nun sahne aldığı “Cumhuriyet Gecesi” yapıldı.

Kadıköy Belediyesi geçtiğimiz yıl satın aldığı tarihi binayı restore ederek Gençlik Sanat Merkezi’ne dönüştürdü. Kadıköylü gençlere müzik ve drama eğitimi verecek olan Gençlik Sanat Merkezi, 26 Ekim Çarşamba günü açıldı.


kadıkoy gençlik sanat merkezi

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrencilerinin küçük bir konser verdiği açılışa CHP İstanbul Milletvekilleri Şafak Pavey, Gürsel Tekin, Onursal Adıgüzel, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Parti Meclisi üyesi Hüsnü Süslü, Kadir Gökmen Öğüt, İBB CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülseven, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin oyuncu Müjdat Gezen, Enis Fosforoğlu, Kayhan Yıldızoğlu ve çok sayıda Kadıköylü katıldı.

“Gençlere bayram hediyemizdir”

gençlik sanat merkezi

Gençlik Sanat Merkezi açılışında konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, eskiden okul olarak kullanılan tarihi binayı satın alarak yenilediklerini hatırlatarak “Gençlik Sanat Merkezi Kadıköylü gençlere Cumhuriyet Bayramı hediyemizdir” dedi.

Göreve başladıklarında Kadıköylülerle birlikte Kadıköy için projeler hazırladıklarını belirten Nuhoğlu şöyle devam etti: Birlikte 52 proje oluşturduk ve bu sürece ilk olarak Kadıköy Akademi’nin açılışıyla başladık. Katılımcı bir anlayışla, üzerinde birlikte düşündüğümüz, planladığımız projeleri birer birer hayata geçirmeye başladık. Birlikte karar almanın verdiği mutluluk bize umut ve enerji verdi, daha sıkı çalıştık. Karikatür evi, Çocuk Yuvası, Yeni Parklar, Gençlik Sanat Merkezi gibi birçok projeyi birlikte yaptık. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum”

Gençlik sanat merkezi 14 yaş üstü gençlere hizmet veriyor

kadikoy belediyesi cumhuriyet kutlamasi

Kadıköy Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Acıbadem Nazifbey Sokak’taki 110 yıllık tarihe sahip Özdemiroğlu Mektebi konağını satın alarak yenilediği binada 14 yaş üstü gençler drama ve müzik eğitimi alacak.

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’ni tamamlayacak biçimde hizmet verecek olan Gençlik Sanat Merkezi, 673 metrekare bahçe alanı olan binada hizmet verecek. 4 katlı ve ahşap yapısı korunarak yenilenen binada 6 derslik, 3 etüt odası, 90 izleyici kapasiteli performans salonu, sergi salonu, konferans alanları, kitaplık, müzik ve film arşivi bulunuyor.


Belediye bahçesinde cumhuriyet konseri

bogazici caz korosu

Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi’nin açılışının ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Hasanpaşa’da bulunan binasının bahçesinde “Cumhuriyet Gecesi” yapıldı.

Cumhuriyet bandosu tarafından çalınan Cumhuriyet marşlarının ardından gecenin konuşmasını Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu yaptı.

Nuhoğlu “Kadıköy özgürlüklerin ve demokrasinin kentidir. Çünkü Kadıköy Cumhuriyet kentidir” dedi. Türkiye’nin zor ve sıkıntılı günlerden geçtiğini ifade eden Nuhoğlu “Biz bu sıkıntıları atlatacak kadar güçlü bir ülkeyiz. Ben bütün bu zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının mücadelesi çok daha ağır koşullar altında verildi. Onların mücadelesi bize yol gösteriyor” dedi.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun ardından sahne alan Boğaziçi Caz Korosu birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Kadıköylülerin yoğun katılım gösterdiği konser yaklaşık iki saat sürdü.

Kadıköy cumhuriyet yürüyüşüne hazır

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktasını her yıl olduğu gibi bu yıl da Bağdat Caddesi’ndeki “Cumhuriyet Yürüyüşü” oluşturuyor. Yüzbinler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 29 Ekim Cumartesi akşamı Bağdat Caddesi’nde buluşacak. Bu yıl 23. kez düzenlenecek olan geleneksel yürüyüş, her zaman olduğu gibi Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak.

Potlaç Kadın Emeği Pazarı: Kadıköy Belediyesi’nden örnek proje


Kadıköy’ün bıçkın kedisi Tombili’nin artık heykeli de var!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.