Hava trafiği, otomobil trafiği olsa ne olurdu?

Hava trafiği, otomobil trafiği olsa ne olurdu? Fotoğrafçı Mike Kelley, havalimanlarındaki uçuş trafiğinin görünmeyen yoğunluğu ortaya koydu.

Hava trafiği, otomobil trafiği olsa ne olurdu?

Los Angeles’ta yaşayan fotoğraf sanatçısı Mike Kelley, tam iki yıl boyunca dünyanın dört bir yanına giderek çekimler yaptı. Amacı, havalimanlarındaki uçak trafiğinin ne kadar yoğun olduğunu gözlemlemekti.

hava trafiği otomobil araba uçak uçuş mike kelly

İki yıllık bu uğraşısının üstüne ‘Airportraits’ adını verdiği fotoğraf serisi çıktı.


hava trafiği otomobil araba uçak uçuş mike kelly

Fotoğrafçı, bizden metrelerce yükseklikte olduğu için göremediğimiz ama aslında hep içinde bulunduğumuz hava trafiğinin nasıl bir şey olduğunu görselleştirdi, ortaya muhteşem sonuçlar çıktı.

hava trafiği otomobil araba uçak uçuş mike kelly

Madonna: Hillary Clinton’a oy verenlere oral seks yapacağım

Mehmet Ağar’dan meclis darbe komisyonunda çarpıcı açıklamalar

İstanbul’a havaray ve ikinci marmaray geliyor

Türkiye’de yüksek oranda iyot eksikliği görülüyor

30 Fotoğraf ve 30 Madde ile Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi

Antibiyotik kullanmadan önce neler yapılmalı?

Astroloji: 18 Ekim – 12 Kasım Venüs Yay burcunda


Anish Kapoor’un bulutlarla insanları buluşturan heykeli: Bulut Kapısı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.