Köprüde Türk bayraklarıyla “Cumhuriyet Her Yerde” konvoyu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93’üncü yılında İstanbul’un her iki yakasında da kutlama hazırlıkları yapan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri, onlarca klasik araçla Boğaziçi Köprüsü’nde Türk bayraklarıyla “Cumhuriyet Her Yerde” konvoyu oluşturacak. 

Köprüde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Her Yerde konvoyu
“Cumhuriyet Her Yerde” konvoyu; Mobil 1’in destekleriyle Avrupa Yakası’nda İstanbul Valiliği ev sahipliğinde, Fatih Adnan Menderes Bulvarı’nda (Vatan Caddesi) ve Anadolu Yakası’nda Kadıköy Bağdat Caddesi’nde gerçekleşecek.

cumhuriyet her yerde konvoyu

Köprüde Türk bayraklarıyla “Cumhuriyet Her Yerde” konvoyu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi geçit törenlerine katılacak olan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri (İKOD), Kadıköy’deki resmi geçitten sonra saat 13.00’da 100’ün üstünde klasik araçla Boğaziçi Köprüsü’nden   geçerek Cumhuriyet’in 93’üncü yılına “Cumhuriyet Her Yerde” temasıyla vurgu yapacak.


cumhuriyet her yerde


En yaşlıları Cumhuriyet’in ilk yıllarında üretilen 1929 model Chevrolet ve 1930 model Chrysler marka araçların yer aldığı, rengarenk klasik araçlardan oluşacak konvoyun büyük ilgi görmesi bekleniyor. İKOD, en son 30 Ağustos’ta 200’ün üzerinde klasik araçla “Milli Birlik ve Zafer Konvoyu” temasıyla, Maltepe sahil yolundan hareket ederek Kadıköy Bağdat Caddesi güzergahıyla Boğaziçi Köprüsü’nden geçmişti.

Atatürk’ün 15 Ekim 1927’de okuduğu Nutuk neden önemli?