Köprüde Türk bayraklarıyla “Cumhuriyet Her Yerde” konvoyu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93’üncü yılında İstanbul’un her iki yakasında da kutlama hazırlıkları yapan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri, onlarca klasik araçla Boğaziçi Köprüsü’nde Türk bayraklarıyla “Cumhuriyet Her Yerde” konvoyu oluşturacak. 

Köprüde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Her Yerde konvoyu
“Cumhuriyet Her Yerde” konvoyu; Mobil 1’in destekleriyle Avrupa Yakası’nda İstanbul Valiliği ev sahipliğinde, Fatih Adnan Menderes Bulvarı’nda (Vatan Caddesi) ve Anadolu Yakası’nda Kadıköy Bağdat Caddesi’nde gerçekleşecek.

cumhuriyet her yerde konvoyu

Köprüde Türk bayraklarıyla “Cumhuriyet Her Yerde” konvoyu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi geçit törenlerine katılacak olan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri (İKOD), Kadıköy’deki resmi geçitten sonra saat 13.00’da 100’ün üstünde klasik araçla Boğaziçi Köprüsü’nden   geçerek Cumhuriyet’in 93’üncü yılına “Cumhuriyet Her Yerde” temasıyla vurgu yapacak.


cumhuriyet her yerde


En yaşlıları Cumhuriyet’in ilk yıllarında üretilen 1929 model Chevrolet ve 1930 model Chrysler marka araçların yer aldığı, rengarenk klasik araçlardan oluşacak konvoyun büyük ilgi görmesi bekleniyor. İKOD, en son 30 Ağustos’ta 200’ün üzerinde klasik araçla “Milli Birlik ve Zafer Konvoyu” temasıyla, Maltepe sahil yolundan hareket ederek Kadıköy Bağdat Caddesi güzergahıyla Boğaziçi Köprüsü’nden geçmişti.

Atatürk’ün 15 Ekim 1927’de okuduğu Nutuk neden önemli?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.