Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde büyük patlama

11 HDP’li milletvekilinin gözaltına alınması sonrası bu sabah 08.00 saatlerinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünün Bağlar ilçesindeki ek binası yakınlarında patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk gelen bilgilere göre 30 kişi yaralandı.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde büyük patlama

11 HDP’li milletvekilinin gözaltına alınması sonrası Diyarbakır’da bu sabah saatlerinde bir patlama meydana geldi. Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’nde 08.00 sıralarında meydana gelen patlama sonrası olay yerine ambulans ve polis araçları sevkedildi. Patlama sesi, kentin birçok noktasından duyuldu.

Yaralılar, olay yerine sevk edilen ambulanslar tarafından kentteki hastanelere kaldırıldı. Ancak resmi açıklama henüz yapılmadı.

Reuters haber ajansı, patlamanın, gözaltına alınan vekillerin getirildiği polis merkezinin yakınında gerçekleştiğini duyurdu.

Cezaevi yakınında meydana geldi

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde büyük patlama

Bu sabah Diyarbakır’daki patlamanın Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne yaklaşık 200 metre uzaklıkta bulunan, daha önce polis okulu olarak kullanılan Emniyet Müdürlüğü binasının olduğu yerde meydana geldiği belirtildi. Patlamanın şiddetiyle çevredeki binaların bazıları hasar gördü.

Olay yerine AFAD arama kurtarma ile itfaiye ekipleri sevk edilirken, polis helikopterinin de havadan inceleme yaparak olay yerinden görüntü aldığı gözlendi.

Diyarbakır ve 4 ilde daha yürütülen soruşturma kapsamında toplam 11 HDP’li vekil gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı, haklarında gözaltı kararı verilen HDP’li vekil sayısını 15 olarak açıkladı.

Selahattin Demirtaş dahil HDP’li vekillere gözaltı

Çatışma çıktı iddiası

İHA’nın haberine göre patlamanın ardından bölgede çatışma çıktı.

Patlamada 30 kişinin yaralandığı iddia ediliyor. Ancak henüz resmi açıklama yapılmadı.

Gaziantep’te ikinci patlamada IŞİD’in şehir sorumlusu öldü