Selahattin Demirtaş dahil HDP’li vekillere gözaltı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve bir çok HDP Milletvekili gözaltına alındı.

Selahattin Demirtaş dahil HDP'li vekillere gözaltı

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın Twitter hesabından 01:30’da attığı Tweet’de Diyarbakır’daki evinin kapısında polislerin olduğunu ve ‘zorla gözaltına alınma kararının’ bulunduğunu yazdı.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın evlerine polis tarafından baskın yapıldı.


Demirtaş Twitter adresinden, “Diyarbakırda evimde zorla gözaltına alınma kararı ile emniyet yetkilileri kapımdalar” diye yazdı.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın, HDP Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Ferhat Encü, Leyla Birlik, Ziya Pir, Selma Irmak, Gülser Yıldırım, Leyla Zana, Abdullah Zeydan, Garo Paylan, İdris Baluken ve Nursel Aydoğan’ın göz altına alındığı Twitter paylaşımları ile gelen bilgiler arasında.

HDP Genel Merkezi’ne de MYK toplantısı sırasında baskın yapıldı.

İçişleri Bakanlığı HDP vekilleri ile ilgili açıklama yaptı

İçişleri Bakanlığı: “Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Van, Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıklarının ilgili kolluk birimlerine vermiş oldukları talimatlar doğrultusunda; Ferhat Encü, Leyla Birlik, Selma Irmak, Abdullah Zeydan, Selahattin Demirtaş, İdris Baluken, Figen Yüksekdağ, Sırrı Süreyya Önder, Ziya Pir, Gülser Yıldırım, Nursel Aydoğan’ın adli mercilere götürülmek üzere yakalama işlemi gerçekleştirilmiştir.”


Ayrıntılar geliyor…

Figen Yüksekdağ’ın 10 aylık hapis cezası onandı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.