İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yılki teması felsefe ve insan

İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 800 yayınevi ve yüzlerce yazarın katılımıyla “felsefe ve insan” teması ile TÜYAP’ta gerçekleşiyor.

İstanbul Kitap Fuarı'nın bu yılkı teması felsefe ve insan istanbul kitap fuarı

35. İstanbul Kitap Fuarı etkinliklerinde başta Ahmet Ümit, Ayşe Kulin, Behiç Ak, Cemalnur Sargut, Doğan Cüceloğlu, Ergün Poyraz, Hıfzı Topuz, Fatih Çıtlak, Neslihan Akbaydar, Vural Savaş ve Şermin Çarkacı’nın imza etkinliklerine okuyucuların ilgisi yoğun oldu.

Söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk aktivitelerinin yer aldığı 300 etkinliğin düzenleneceği fuarda, Türkiye Felsefe Kurumu ve TÜYAP tarafından özellikle farklı yaş gruplarına yönelik çocuk ve gençlik etkinlikleri kapsamında, çocuklara yönelik “Eğitim Hakkı”, “Farklılıklar”, “Eleştirel Okuma ve Düşünme” üzerine atölye çalışmaları yapılacak.


20 Kasım’a kadar devam edecek İstanbul Kitap Fuarı’nda İndigo Dergisi yazarı Mürsel Ferhat Sağlam’ın yeni çıkan Aşkzade kitabının da imza günü etkinliği yapılacak.

Mürsel Ferhat Sağlam – Aşkzade

Mürsel Ferhat Sağlam’ın Aşkzade isimli yeni kitabı, “aşkın hiç bilinmeyen öyküsü” ve “insan aşk üzeredir” vurgusuyla kitapçılarda yerini aldı. Aşkzade, Adem ile Havva’dan sonraki ilk aşkı betimliyor.

Aşkzade - Mürsel Ferhat Sağlam İstanbul Kitap Fuarı

Aşkzade, yazılış tarzı itibariyle hikâyeleştirilmiş deneme özelliği taşıyor. Bu yönüyle hem bir olay örgüsü barındırıyor hem de kurgunun sübjektif anlatıyla birbirini tamamlıyor. Adem ile Havva, Yusuf ile Züleyha, Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin ve Kerem ile Aslı’nın ardından efsane aşklar literatürüne Hâkim ile Sultan’ı da ekleyen Aşkzade, aşkın farklı bir boyutta yorumlandığı ve duyguların farkındalığına dikkat çeken bir eser.

Mürsel Ferhat Sağlam, Aşkzade kitabını imzalıyor

Aşkzade’nin ilk imza günü TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda yapılacak. Aşkzade’yi, Mürsel Ferhat Sağlam’dan imzalı olarak almak isteyen kitapseverler için etkinlik detayları şöyle:

Tarih: 20 Kasım 2016
Saat: 13:00 – 14:00
Salon No: 4
Stant No: 4241


İstanbul Kitap Fuarı TÜYAP, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Fuar 20 Kasım Pazar akşamı saat 19.00’da sona erecek.

Kitap okumayı sevdirecek 9 kısa kitap önerisi

İki kez okumak isteyeceğiniz 6 kitap önerisi