Seks ve uyku bağımlısı köyün şaşırtıcı sırrı

Kazakistan’da bir köyün sakinleri 4 yıldır sürekli uyku hali ve aşırı cinsel arzu yaşamaktan şikayetçi. Peki uyku ve seks bağımlısı köyün şaşırtıcı sırrı ne?

Uyku ve seks bağımlısı köyün şaşırtıcı sırrı çözüldü

NTV’de yer alan habere göre, bilim insanları, Kalaçi köyünde yaşanan bu duruma bir anlam veremiyorlardı. 2012’de başlayan ve 160 insanın hayatına mal olan hastalık, Kalaçi köyünün “uyku deliği” olarak anılmasına neden oldu.

uyku seks bağımlısı köy kazakistan kalachi

Kazakistan’ın Rusya sınırındaki bölgede bulunan Kalaçi köyü şaşırtan şikayetlerle dikkat çekmekte, özellikle son 4 yıldır artan sürekli uyku hali, aşırı cinsel arzu, ani baygınlıklara anlam vermeyen köy sakinlerinin sorunlarının nedeni sonunda belli oldu.


uyku seks bağımlısı köy kazakistan kalaçi

Uranyum madeni mi etki ediyor?

Kalaçi köyü ve çevresinde uzun süren araştırmalar sonrası, köy sakinlerinin hayatını büyük bir kabusa dönüştüren olayın nedeninin terk edilmiş bir uranyum madeni olduğu ortaya çıktı. Sovyetler Birliği döneminde Kalaçi köyüne yakın bir bölgede bulunan Krasnogorsk kasabasında uranyum çıkarılıyordu.

uyku seks bağımlısı köy kazakistan kalachi

Terk edilmiş uranyum maden ocağının bulunduğu bölge ve çevresinde karbondioksit oranının normalin 10 katından fazla olduğu, bu durumun bölgede yaşayan insanlar üzerinde olumsuz etkisi olduğu belirtildi. Uzun süren araştırmalar sonrası Kalaçi köyündeki ‘uyuma’ hastalığının terk edilmiş uranyum maden ocağından kaynaklandığı tespit edildikten sonra Kazakistan hükümeti acil önlem almaya başladı.


uyku seks bağımlısı köy kazakistan kalachi

Yeraltı sularında radon gazı

Rusya’nın başkenti Moskova ve Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da yapılan incelemelerde, uranyum madeninin neden olduğu radon gazının bölgedeki yeraltı sularına karıştığı da tespit edildi.

uyku seks bağımlısı köy kazakistan kalachi

Kalaçi köyünde yaşayan köy sakinlerinin tahliye işlemlerine başlandı. Köyde yaşayan 223 aileden 68’ine barınacakları yer sağlandı ve tahliye edildiler.

uyku seks bağımlısı köy kazakistan kalachi

Seks bağımlılığı diye bir şey var mı?

Madde bağımlılığı gibi seks bağımlılığı da var. Hangi kişilerde görülür? Etkenleri ve belirtileri neler? Çaresi var mı? Eroin veya kokain gibi vücuda zarar veren uyuşturucu bağımlılıklarını düşünürseniz seks bağımlılığını başka bir kenara koyabilirsiniz. Ancak seks bağımlılığı her yönden tam bir “bağımlılık” olarak kabul ediliyor.

uyku seks bağımlısı köy kazakistan kalachi


Diğer bağımlılıklar gibi seks bağımlılığında da kişiler büyük bir istek ve karşı koyulmaz bir arayış içinde bulunuyor. Bu nedenle zaman zaman hayatlarına zarar verebiliyorlar. Seks bağımlısıysanız doyum noktasına ulaşmak için çok sık cinsel ilişki ihtiyacınız olacaktır. Bitmek tükenmek bilmeyen istek, günlük yaşantınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Porno düşkünlüğü bir bağımlılık mı?