Vizyonda bu hafta: Benim Adım Feridun

Vizyonda bu hafta ikisi yerli, üçü yabancı olmak üzere beş yeni film izleyiciyle buluşuyor. 11 Kasım 2016’da vizyona giren yerli filmlerden başrollerinde Halil Sezai ile Özge Borak olan, yönetmeni ve senaryosu Çağan Irmak’a ait “Benim Adım Feridun” ile Levent Özdemir’in yönettiği, başrollerini Fırat Tanış ile Rusya’nın en önemli oyuncularından Leonid Kulagin ve Anastasiya Klyeva’nın paylaştığı “Rus’un Oyunu” merakla beklenen filmler arasında.

Benim Adım Feridun

Çağan Irmak’ın yeni filmi “Benim Adım Feridun”, Mahir Ünsal Eriş’in “Olduğu Kadar Güzeldik” isimli kitabındaki aynı adlı hikayeden yola çıkılarak çekildi.

Filmin oyuncularından Halil Sezai, Büşra Pekin, Özge Borak, Suzan Aksoy, Tarık Pabuçcuoğlu, Güngör Bayrak, Cem Kurtoğlu, Ayşe Tunaboylu, Defne Yalnız ve Kadriye Kenter zor rollerinin altından büyük bir başarıyla kalkıyor.


Vizyonda bu hafta: Benim Adım Feridun ile Rus'un Oyunu

Ersan (Halil Sezai Paracıkoğlu), uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Ayla (Özge Borak) tarafından terkedildiğinde müthiş bir şok yaşar. Birkaç hafta süren ikna çabaları sonuç vermeyince  durumu kabullenir, ancak aşk acısı alışkın olduğu birşey değildir. Yine de tez elden hayatına tekrar dönmeye çalışır.

Erdek’te çocukluğunu geçirdiği yerlere döner. Bu sırada sahile yakın bir yerde gerçekleşen bir düğüne giderek kafa dağıtmak ister. Ancak damadın babası onu, yıllar önce Almanya’ya gitmiş kardeşinin oğlu Feridun’la karıştırır. Bir anda tüm ailenin gözbebeği olan Ersan, bu oyunu bir süre sürdürmeye niyetlenir, ancak damadın kuzeni Hayal’e (Büşra Pekin) aşık olması ve başına gelen diğer olaylar, bir süre daha Feridun gibi davranmasını gerektirecektir.

11 Kasım 2016

2016 – Türkiye

Komedi

Çağan Irmak

Halil Sezai Paracıkoğlu, Büşra Pekin, Özge Borak, Tarık Pabuççuoğlu, Suzan Aksoy

Çağan Irmak

***

Kaptan Fantastik – Captain Fantastic

Vizyonda bu hafta: Benim Adım Feridun ile Rus'un Oyunu

Ben (Viggo Mortensen) ve Leslie (Trin Miller) 6 çocuklarıyla birlikte şehirlerden ve insanlıktan uzak, ormanlık bir bölgede yaşamaktadır. Ben, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin politikalarına ve toplumsal normlara karşıdır. Çocuklarına zorlu doğa şartlarında hayatta kalabilmek için her türlü eğitimi vermişlerdir. Ancak herhangi bir resmi eğitimleri bulunmamaktadır.

Bipolar olan Leslie’nin hastaneye yatırılmaya mecbur kalması, sonra da intiharıyla tüm düzenleri alt üst olur. Leslie’nin zengin ve muhafazakar babası Jack (Frank Langella) kızının Hıristiyan töreniyle gömülmesi için ısrarcı olduğunda Ben ve çocukları, Leslie’ye kendi istediği şekilde son görevlerini yapabilmek için, çocukların hiç alışık olmadığı bir dünyada zorlu bir mücadeleye başlayacaktır.

11 Kasım 2016

2016 – ABD

Dram

119 Dak.

Matt Ross

Viggo Mortensen, Trin Miller, Frank Langella, George MacKay, Annalise Basso

Matt Ross

Lynette Howell, Jamie Patricof

***

Geliş – Arrival

Vizyonda bu hafta: Benim Adım Feridun ile Rus'un Oyunu

Üniversitede antik diller üzerine ders veren dilbilimci Louise Banks (Amy Adams), bir ders esnasında ABD’ye gizemli bir uzay aracının indiğini öğrenir. Dünyanın farklı ülkelerine, toplam 12 yere bu uzay araçları inmiştir. Amerikan Ordusu’ndan Albay Weber (Forest Whitaker), uzaylılardan alınan ses kayıtlarının çevrilmesi için Banks’ten yardım ister.

Banks, matematikçi Ian Donnelly (Jeremy Renner) ve uzmanlardan oluşan ekip, uzay aracının içine girerler. Mesajı anlayabilmek için çalışmalar sürerken uzay araçlarının indiği diğer ülkeler, uzaylılara saldırma hazırlığına başlar. Banks ve ekibinin tüm riskleri alarak tüm dünyayı etkileyecek bir savaşı önleyebilmek için çok az zamanı olacaktır.

Geliş (Arrival) filmi, Amerikalı yazar Ted Chiang’ın 1998’de yayımlanan Story of Your Life adlı kısa öyküsünden uyarlandı.

11 Kasım 2016

2016 – ABD

Bilim Kurgu

116 Dak.

Denis Villeneuve


Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg, Tzi Ma

Eric Heisserer

Shawn Levy ,  Daniel S. Levine

Story of Your Life

***

Canavarın Çağrısı – A Monster Calls

Vizyonda bu hafta: Benim Adım Feridun ile Rus'un Oyunu

13 yaşındaki Conor O’Malley (Lewis MacDougall) hayatının en zor döneminden geçmektedir. Annesi (Felicity Jones) terminal kanserdir, okulda arkadaşları onu sürekli aşağılamaktadır, babası ve büyükannesiyle de yakın bir ilişkisi yoktur. Bir gece yarısı, penceresinden içeri devasa bir ağaç-insan şeklindeki canavar gelir.

Canavar ona öyküler anlatacak, karşılığında Conor da kendi hayatını hiçbir yalan söylemeden canavara anlatacaktır. Conor kendi duygularıyla ve hayatın gerçekleriyle yüzleşmeyi bu sayede yavaş yavaş kavramaya başlayacaktır.

11 Kasım 2016

2016 – ABD, İspanya

Dram, Fantastik

108 Dak.

Juan Antonio Bayona

Felicity Jones, Sigourney Weaver, Lewis MacDougall, Liam Neeson, Geraldine Chaplin

Patrick Ness

Belén Atienza, Jonathan King

***

Rus’un Oyunu

Vizyonda bu hafta: Benim Adım Feridun ile Rus'un Oyunu

Heyecan dolu öyküsüyle izleyiciyi şaşırtacak bir film daha beyazperdede. Levent Özdemir, senarist ve yönetmen koltuğunda oturduğu gibi filmdeki bir karaktere de hayat veriyor.

Bir baba, bir onur savaşı ve bir oyun! Hepsi Rus’un Oyunu’nda bir arada… Senaryo ve kurgusu ile izleyiciyi şaşırtmayı vaat eden ‘Rus’un Oyunu’ adlı film, dağıtımcısı Warner Bros ile Türkiye’deki tüm sinema salonlarında, 11 Kasım’da vizyona giriyor.

Üç ülkede çekilen ilk Türk filmi olan Rus’un Oyunu’nun çekimleri İstanbul, Moskova ve Hong Kong’ta gerçekleşti. Çekimleri sekiz hafta sürdü.

Rus’un Oyunu’nun başrollerinde Fırat Tanış, Leonid Kulagin, Anastasiya Klyeva yer alıyor. Türkiye’nin en tanınmış iş adamlarından birine oynanan bir oyunu, şantajı ve altındaki şaşırtıcı sebepleri anlatıyor.

11 Kasım 2016

2016 – Türkiye

Aksiyon

Levent Özdemir

Fırat Tanış, Leonid Kulagin, Anastasiya Klyueva, Levent Özdemir, Orkun Öztürk

Levent Özdemir

Levent Özdemir

Filmin müzikleri Fani Hodara tarafından bestelendi.


İyi seyirler…

Türkiye sinemasının yeni ve ödüllü filmleri: Biz de Varız!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.