Vizyonda bu hafta: Doktor Strange

Vizyonda bu hafta 3’ü yerli 6 film vizyona giriyor. “Doktor Strange” filmi ile sihir, mistik ve paralel dünyalar arasında yolculuğa çıkabilirsiniz. “Albüm” ise Cannes Film Festivali’nde Eleştirmenler Haftası’nda gösterilen ilk yarışma filmi olan yapım.

Doktor Strange

Dünyanın en önemli beyin cerrahlarından biri olan Stephen Strange (Benedict Cumberbatch), geçirdiği bir trafik kazasının ardından meslek hayatını bitirmek zorunda kalmıştır. Hem fiziksel, hem de mental olarak tedaviye ihtiyacı olan bu kibirli doktor, bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta karşılaştığı Ancient One (Tilda Swinton) ona mistik dünyaların kapısını açacak, sihir ve paralel dünyalar yardımıyla onun yepyeni bir karaktere bürünüp hayatının değişmesine yardımcı olacaktır.

Vizyonda bu hafta: 4 Kasım 2016

04 Kasım 2016


Yapımı: 2016 – ABD

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera

Yönetmen:  Scott Derrickson

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Tilda Swinton, Benedict Wong

Senaryo: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer

Yapımcı: Stan Lee, Kevin Feige

Diğer Adı: Dr. Strange

*****

Albüm

Vizyonda bu hafta: 4 Kasım 2016

Antalya’da yaşamlarını sürdüren Cüneyt Bahtiyaroğlu (Murat Kılıç) ile Bahar Bahtiyaroğlu (Şebnem Bozoklu) çifti, 8 yıllık evlilikleri boyunca çocuk sahibi olabilmek için her şeyi denemiş, ama başarılı olamamıştır. 30’lu yaşların sonlarına yaklaşmaları nedeniyle bir çocuk evlat edinmek isterler.

Ancak niyetleri sadece çocuğa ana-babalık yapmak değil, çocuğun da büyüdüğü zaman onları öz anne ve babası sanmasıdır. Bu nedenle Bahar’ı hamileymiş gibi gösteren kılıklarda fotoğraflar çekerek, sahte bir fotoğraf albümü oluşturmaya başlarlar.

Albüm filmi, 23. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Mehmet Can Mertoğlu’na En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo dallarında iki ödül kazandırmıştı.

Vizyon Tarihi: 04 Kasım 2016

Yapımı: 2016 – Türkiye, Fransa, Romanya

Tür: Komedi

Süre: 104 Dak.

Yönetmen: Mehmet Can Mertoğlu

Oyuncular: Şebnem Bozoklu, Murat Kılıç, Mustafa Ragıp Adıgüzel, Zuhal Gencer Erkaya, Rıza Akın

Senaryo: Mehmet Can Mertoğlu

Yapımcı: Eytan İpeker

*****

Dağ II – Dağ 2

Vizyonda bu hafta: 4 Kasım 2016

Oğuz (Çağlar Ertuğrul) ve Bekir’in (Ufuk Bayraktar) yaşadığı olayların üzerinden 6 yıl geçmiştir. Çok gizli bir görev için bu kez Özel Kuvvetleri 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne birlikte katılırlar.

Bu görev, Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılmış gazeteci Ceyda Balaban’ı (Ahu Türkpençe) kurtarmak ve sağ salim Türkiye’ye getirmektir. Karışık Ortadoğu coğrafyasında tek bir düşmandan daha fazlasıyla mücadele etmek zorunda kalan 7 kişilik MAK 8 için kurtarma operasyonu son derece tehlikeli ve zorlu olacaktır.

Vizyon Tarihi: 04 Kasım 2016

Yapımı: 2016 – Türkiye

Tür: Dram, Macera

Süre:  90 Dak.

Yönetmen:  Alper Çağlar

Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş, Murat Serezli

Senaryo: Alper Çağlar

*****

O Kadın Elle

Vizyonda bu hafta: 4 Kasım 2016

Michèle LeBlanc (Isabelle Huppert) başarılı bir oyun şirketinin başındadır. İşindeki sert ve profesyonel tutumu özel hayatına da yansıtmaktadır. Ancak evinde bulunduğu bir akşam, maskeli bir adam tarafından saldırı ve tecavüze uğrar. Durumu polise haber verdiğinde onların da elinden bir şey gelmediğini görür. Ancak intikamını almaya kararlı olan Michèle, saldırganı kendi yöntemleriyle aramaya başlar. Evi ve hayatıyla ilgili bilgisi olan herkesten şüphelenmektedir. Ancak bu tehlikeli oyun her an kontrolden çıkmaya müsaittir.


Vizyon Tarihi: 04 Kasım 2016

Yapımı: 2016 – Fransa

Tür: Dram, Gerilim

Süre: 130 Dak.

Yönetmen: Paul Verhoeven

Oyuncular: Isabelle Huppert, Laurent Lafitte, Charles Berling, Virginie Efira, Anne Consigny

Senaryo: Philippe Djian, David Birke

Yapımcı: Said Ben Said

*****

Troller – Trolls

Vizyonda bu hafta: 4 Kasım 2016

Kendilerine ait kasabada mutlu ve dünyadaki diğer tehlikelerden uzak bir hayat süren ‘Troll’ adlı minik yaratıklar, Bergen adlı kocaman ve ancak bir Troll yediğinde kendini iyi hissedebilecek başka yaratıklarla karşılaştıklarında tamamen yok olma tehlikesiyle karşılaşırlar.

Kasabanın işgal edilmesinin ardından kendilerini son anda kurtarabilen, bir Troll için bile fazla neşeli ve iyimser Puppy ile son derece titiz ancak karamsar Branch, hiç uyuşamasalar da mecburiyetten maceralı bir yolculuğa birlikte adım atacaktır.

Troller filminin orijinal seslendirmesinde Puppy’i Anna Kendrick, Branch’i ise Justin Timberlake seslendiriyor.

Vizyon Tarihi: 04 Kasım 2016

Yapımı: 2016 – ABD

Tür: Fantastik

Süre: 92 Dak.

Yönetmen: Mike Mitchell, Walt Dohrn

Seslendirenler: Harun Can, Begüm Günceler, İlay Bal, İlham Erdoğan, Sinan Divrik

Senaryo: Jonathan Aibel, Glenn Berger

Yapımcı: Gina Shay

*****

Geniş Aile 2: Her Türlü

Vizyonda bu hafta: 4 Kasım 2016

Zekai (Bora Akkaş) bir gün kumarhanelerdeki rulet masasını kontrol eden bir saat düzeneği icat edince, Cevahir (Ufuk Özkan) bunu hemen kullanarak zengin olmayı aklına koyar.

Paçacı (Şinasi Yurtsever) namlı bir kumarhane sahibinin yerinde alet denenir, ancak tam hazır olmadan kullanıldığı için paraları ilgisiz kişiler kazanır. Büyük maddi kayba uğrayan Paçacı, Cevahir’in sevgilisi Pırıl’ı (Gizem Akman) kaçırır, parayı bulamazlarsa genç kadın ölecektir.

Saat düzeneğiyle birlikte Kıbrıs kumarhanelerine giden Cevahir ve arkadaşlarına burada Koyu Bilal (Fırat Tanış) de katılır. Önce ihtiyaçları olan parayı kazanan, sonra gerisin geri kaybeden ekibin Pırıl’ı kurtarabilmek için sadece 4 saati kalmıştır.

Vizyon Tarihi: 04 Kasım 2016

Yapımı: 2016 – Türkiye

Tür: Komedi

Yönetmen: Ömer Uğur

Oyuncular: Ufuk Özkan, Bora Akkaş, Fırat Tanış, Bülent Çolak, Özge Ulusoy

Senaryo: Cüneyt İnay

Yapımcı: Ahmet Kayımtu

İyi seyirler…


Vizyonda bu hafta: Hz. Muhammed Allah’ın Elçisi ve 5 film daha


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.