Antalya Kemer’de 20 ton külçe altın bulundu iddiası

Antalya’nın Kemer ilçesinde kazı çalışmasında 20 ton külçe altın bulunduğu iddiası ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Twitter hesabından esprili bir paylaşımda bulundu.

Antalya Kemer'de 20 ton külçe altın bulundu iddiası

“Hayaller altın, gerçekler alçı”

Vali Karaloğlu resmi Twitter hesabından bir mağara içinde çekilmiş külçe altın fotoğrafı ile “Hayaller altın, gerçekler alçı” mesajı paylaştı.

Vali münir karaloğlu resmi Twitter hesabından bir mağara içinde çekilmiş külçe altın fotoğrafı ile "Hayaller altın, gerçekler alçı" mesajı paylaştı.

Kemer’de dağlık alandaki kaçak kazıda külçe altın bulunduğu iddiasıyla ilgili  4 şüphelinin gözaltına alındığı haberleri geldi. Kemer’e bağlı Göynük Mahallesi Göynük Kanyonu içerisindeki dağlık alanda kaçak kazı yapılarak külçe altın bulunduğu ihbarı üzerine Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgeye giderek araştırma başlattı.


Kazının kaçak yapıldığı haberleri gündemde dolaşırken Kemer Belediyesi kazının kendi ekiplerince yapıldığını söyleyerek altınları sahiplendi.

“Bize altın demişlerdi”

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, resmi açıklamanın Valilik makamı tarafından yapılacağı belirtirken, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Kazıyı belediye ekiplerimiz yapıyordu. İlk aşamada bize de altın bulunduğu söylendi. Ancak son durumu bilmiyorum” dedi. Süreçle ilgili hala net bir yanıt yok.


Bölgede mağara benzeri bir yapı bulunurken, içine henüz ulaşılmadığı belirtildi. Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından da bölgeye özel bir ekibin görevlendirildiği ve incelemenin sürdüğü kaydedildi.

Musul’da dev dalgalar 1,5 milyon insanı öldürebilir!

2016 yılına damgasını vuran önemli olaylar (tam liste)


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.