Antalya Kemer’de 20 ton külçe altın bulundu iddiası

Antalya’nın Kemer ilçesinde kazı çalışmasında 20 ton külçe altın bulunduğu iddiası ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Twitter hesabından esprili bir paylaşımda bulundu.

Antalya Kemer'de 20 ton külçe altın bulundu iddiası

“Hayaller altın, gerçekler alçı”

Vali Karaloğlu resmi Twitter hesabından bir mağara içinde çekilmiş külçe altın fotoğrafı ile “Hayaller altın, gerçekler alçı” mesajı paylaştı.

Vali münir karaloğlu resmi Twitter hesabından bir mağara içinde çekilmiş külçe altın fotoğrafı ile "Hayaller altın, gerçekler alçı" mesajı paylaştı.

Kemer’de dağlık alandaki kaçak kazıda külçe altın bulunduğu iddiasıyla ilgili  4 şüphelinin gözaltına alındığı haberleri geldi. Kemer’e bağlı Göynük Mahallesi Göynük Kanyonu içerisindeki dağlık alanda kaçak kazı yapılarak külçe altın bulunduğu ihbarı üzerine Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgeye giderek araştırma başlattı.


Kazının kaçak yapıldığı haberleri gündemde dolaşırken Kemer Belediyesi kazının kendi ekiplerince yapıldığını söyleyerek altınları sahiplendi.

“Bize altın demişlerdi”

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, resmi açıklamanın Valilik makamı tarafından yapılacağı belirtirken, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Kazıyı belediye ekiplerimiz yapıyordu. İlk aşamada bize de altın bulunduğu söylendi. Ancak son durumu bilmiyorum” dedi. Süreçle ilgili hala net bir yanıt yok.


Bölgede mağara benzeri bir yapı bulunurken, içine henüz ulaşılmadığı belirtildi. Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından da bölgeye özel bir ekibin görevlendirildiği ve incelemenin sürdüğü kaydedildi.

Musul’da dev dalgalar 1,5 milyon insanı öldürebilir!

2016 yılına damgasını vuran önemli olaylar (tam liste)