Mars’ta Yaşamak etkinliği başlıyor!

National Geographic, konusunda uzman isimler ile birçok ülkede gerçekleştirdiği ve önemli isimleri ağırladığı Nat Geo Live etkinliklerini şimdi de Avrupa’da ilk kez Türkiye’de gerçekleştiriyor.

Nat Geo Live: "Mars’ta Yaşamak" etkinliği başlıyor!

15 Aralık Perşembe akşamı Zorlu PSM’de gerçekleşecek ve biletleri kısa sürede tükenen Nat Geo Live etkinliğinin ilk konusu ise Mars’ta Yaşamak olacak. Stephen Petranek ve Clementine Poidatz, insan ırkının Mars’a yapacağı ilk yolculuğu Selma Ergeç’in moderatörlüğünde ve videolar eşliğinde anlatacak.

National Geographic: Mars’ta Yaşamak

Dünya çapında gerçekleştirdiği ve büyük ilgi gören konferans serisi Nat Geo Live’i bu yıl ilk kez Türkiye’ye de taşıyor.


Biletleri satışa çıktığı ilk günlerde hızla tükenen ilk etkinliğin konusu ise bilim insanlarından siyasete son dönemin tartışma konularından Mars’ta Yaşamak olacak. Kanalın önemli yapımlarından olan Mars belgeselinden yola çıkılarak hazırlanan içerik ile 15 Aralık Perşembe akşamı Zorlu PSM’de Mars’ta yaşamın merak edilen yanları açığa kavuşacak.

Mars’ta yaşamın merak edilen yanları

Nat Geo Live

Selma Ergeç moderatörlüğünde, Mars’ta Nasıl Yaşayacağız? kitabının yazarı Stephen Petranek ve National Geographic’inn MARS belgeseli oyuncularından Clementine Poidatz, 2033’de Mars’a yapılacak yolculuğun ardından Mars’ın nasıl insanlığın ikinci yuvası haline geleceğini tartışacak.

Oscar ödüllü yönetmen Ron Howard ve Brian Grazer’ın yapımcılığını üstlendiği MARS belgeselinden görüntülerin de yer alacağı Nat Geo Live: Mars’ta Yaşamak etkinliğinde, insan ırkının Mars’a nasıl gideceği, ilk koloninin nasıl kurulacağı, hayatın devamlılığının hangi esaslara dayanacağı ve en önemlisi Mars’ta nasıl yaşanacağı Stephen Petranek ve Clementine Poidatz ile tartışılacak.


Etkinlik, 15 Aralık Perşembe günü, 20.30’da Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde

Fotoğraf sergisi: Işık ve Gölge 2016 Seçkisi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.