Ömer Uluç’un Mor Saçlı Kadın isimli eseri 325 Bin TL’ye satıldı

Beyaz Müzayede’nin gerçekleştirdiği 38. Çağdaş ve Modern Sanat Müzayedesi, sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Ömer Uluç'un 'Mor Saçlı Kadın' isimli eseri 325 Bin TL'ye satıldı

Müzayedede eserlerin tamamına yakını alıcı buldu.

Ömer Uluç’un tablosu müzayedenin en yüksek çekiç fiyatlı eseri oldu. 

Ömer Uluç’un 1980’li yılların başlarında Beyoğlu afişlerinden esinlendiği ‘Nü ve Şuh Kadınlar’ serisinde yer alan 1981 tarihli ‘Mor Saçlı Kadın’ isimli tablosu, 325 bin TL’ye alıcı bularak, müzayedenin en yüksek çekiç fiyatlı eseri oldu.


Beyaz müzayede

Türk Çağdaş Sanatı ustalarından modern sanatın dünyaca ünlü temsilcilerine kadar 125 sanatçının birbirinden değerli 245 eserinin yer aldığı 38. Beyaz Müzayede, 15 Ocak Pazar günü Orjin Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Fahrelnissa Zeid

Müzayedede Fahrelnissa Zeid’in merakla beklenen 1960’lı yıllara ait ‘Abstrait Rouge’ isimli soyut yapıtı 250 bin TL’lik çekiç fiyatıyla en yüksek fiyata alıcı bulan ikinci eser oldu.

Kemal Önsoy

Türk Çağdaş Sanatı’nın orta ve genç kuşağından Kemal Önsoy’un 2010 yılına ait eseri 200 bin TL’lik fiyatı ile büyük ilgi gören üçüncü eser olurken, Fethi Arda’nın ‘Anadolu’nun Bağrı’ isimli yapıtı müzayedenin en çekişmeli eseri olarak 170 bin TL’lik çekiç fiyatı ile alıcı buldu.

Fethi Arda


Aziz Karadeniz tarafından yönetilen 38. Beyaz Müzayede, yılın ilk çağdaş ve modern sanat müzayedesi olarak, Türk ve Dünya çağdaş sanat ustalarının seçkin eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Beyaz Müzayede: Mor Saçlı Kadın