Harika Matematik tırları Da Vinci Learning ile yola çıkıyor

2 tır ile 3 ayda 22 il dolaşacak “Harika Matematik Sergisi” ve “Da Vinci Learning Gezici Sineması” daha fazla çocuk ile buluşmak üzere yola çıkıyor.

"Harika Matematik" tırları: Da Vinci Learning ile yola çıkıyor!

Matematiğin eğlenceli ve yaratıcı dünyasını çocuklarla buluşturan Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning Belgesel Kanalı Gezici Sineması Anadolu’daki çocuklarla buluşmak için yollarda.

QNB Finansbank ana sponsorluğunda Da Vinci Learning TV ve IEG işbirliği ile hayata geçen roadshow, 3 ay sürecek turne boyunca 22 ilde binlerce çocukla buluşacak.


Çocukların matematiğin temel konularını eğlenceli ve interaktif şekilde öğrenmesine yardımcı olan serginin ve Da Vinci Learning Gezici Sineması’nın ilk durağı 20 Şubat haftası İstanbul oldu.

Çocuklara matematiği sevdirmeyi ve meraklı olmayı öğretmeyi amaçlayan Harika Matematik Sergisi’nin bu yılki hedefi, iki tır ile üç ayda belirlenen 22 ildeki tüm çocuklara ulaşmak.

Da Vinci Learning çocukları televizyonun karşısından kaldırıyor

Zamansız ve mekansız bir öğrenme üzerine kurulu olan Da Vinci Learning felsefesi, Harika Matematik Tırlarında şehir şehir dolaşacak Gezici Sineması ve Atölyeleri ile öğrenme sürecine aktif bir katılımı destekliyor.

Da Vinci Learning Belgesel Kanalı’nın eğlenceli bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanlarındaki belgesellerinin yayınlandığı Gezici Mobil Sinemasında kanalın en çok takip edilen Artzooka filmleri gösterime girecekve çocuklar Da Vinci Learning Atölyeleri’nde ek beceriler ile düşünme yeteneklerini geliştirecek.

Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning Gezici Sinema turnesi başladı

"Harika Matematik"

Çocukların büyük ilgi gösterdiği Harika Matematik Sergisi’nin gezgin tırları gördüğü yoğun ilgi üzerine Türkiye’de daha fazla çocuğa ulaşabilmek için bu yıl ikiye çıkarıldı.

20 Şubat’ta Türkiye turnesine eş zamanlı olarak çıkan tırlar, 20 Mayıs tarihine kadar Türkiye’nin farklı noktalarında 22 ili gezecek. İstanbul’da eş zamanlı olarak Sultanbeyli Belediyesi ve Sultangazi Belediyesi’nde başlayan sergi ve gezici sinema, ardından 2 ayrı tır ile Türkiye turnesine devam edecek.

İlk tır önce Esenler Belediyesi’ne ve ardından Kastamonu, Sinop, Amasya, Samsun, Ordu, Trabzon, Kayseri, Nevşehir, Mersin, Konya’ya giderek turunu tamamlayacak.


İkinci tır ise Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Isparta, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Bursa, İzmit ve son durak olarak İstanbul Kartal Belediyesi yaparak turunu tamamlayacak.

İlk duraklar İstanbul oldu

Eşzamanlı olarak iki ayrı tır ile Türkiye turnesine çıkacak Harika Matematik Sergisi ve Da Vinci Learning Gezici Sinema’nın ilk durakları İstanbul‘un Sultangazi ve Sultanbeyli Belediyeleri oldu.

20-24 Şubat 2017 tarihlerinde Sultangazi Belediyesi’nin destekleriyle Belediye Nikah Salonu Fuaye alanında ve Sultanbeyli Belediyesi’nin destekleriyle Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Fuaye alanında açılan sergi sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde çocuklar tarafından ücretsiz gezilebiliyor.

Sergi 27 Şubat-3 Mart tarihleri arasında İstanbul/Esenler’de olacak. 

Çocuklar eğlenerek büyüyor, kendilerini keşfediyor Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği ve İlköğretim Matematik Dersi Öğretim Programı’na da uygun olan sergi, Özel Tırlarla yola çıkıyor ve her şehirde yerel yönetimlerin desteğiyle belirlenen mekanlarda sergiler kurularak birer hafta boyunca çocukların ziyaretine açılıyor.

Çocuklar, “Dans Eden Geometri”, “Haydi Yuvarla”, “Kule Yapalım”, “Aynadaki Kim” ve “Dev Küp” modüllerinin bulunduğu sergiyi keyifle geziyor.

Da Vinci Learning Belgesel Kanalı’nın eğlenceli bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanlarındaki belgesellerinin yayınlandığı Gezici Mobil Sinemada kanalın en çok takip edilen Artzooka filmlerine çocuklar büyük ilgi gösteriyor ve Da Vinci Learning Atölyeleri’nde ek beceriler ile düşünme yeteneklerini geliştiriyor, bilgilerini pekiştiriyor ve arkadaşları ile hoş vakit geçiriyor.

Harika Matematik Tırları takvim ve güzergah bilgisi:

27 Şubat-3 Mart Manisa, 6-10 Mart İzmir ve Kastamonu, 13-17 Mart Sinop ve Aydın, 20-24 Mart Amasya ve Muğla, 27-31 Mart Samsun ve Denizli, 3-7 Nisan Ordu ve Isparta, 10-14 Nisan Trabzon ve Eskişehir, 17-21 Nisan Kayseri ve Kütahya, 24-28 Nisan Nevşehir ve Balıkesir, 1-6 Mayıs Mersin ve Bursa, 8-12 Mayıs Konya ve İzmit, 15-18 Mayıs Konya ve İstanbul.

Kendini bir çocuk kanalı olmaktan çok, sorumlu bir eğitim kanalı olarak tanımlayan Da Vinci Learning, şaşırtıcı bilimsel fikirlerin anlaşılabilmesini sağlayan programlar sunarak, akşam yemeğinde masa başında toplanan ailenin konuşmasını sağlamayı ve izleyicilerde evrenin gizlerini ortaya çıkarmaları konusunda merak uyandırmayı amaçlıyor.


Çocukları televizyonun karşısındaki koltuktan kaldırıp oynamaya ve keşif yapmaya teşvik eden programları ile ünlü Da Vinci Learning Belgesel Kanalı, milyonlarca ailenin tercihi olarak tüm dünyada yayınlanıyor.

Montessori Eğitim Sistemi nedir? Nasıl uygulanır?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.