Seyahat planlamanızı hemen yapın! 2017’de düzenlenecek 6 özel etkinlik!

Bahar ve yaz ayları için şimdiden tatil planları yapanlara fikir vermesi için, Eurovision’dan And Dağları’nda yol alacak trenin ilk seferine, önümüzdeki aylarda dünyanın dört bir yanında gerçekleşecek etkinlikler bir araya getirildi.

Seyahat planlamanızı hemen yapın! 2017'de düzenlenecek 6 özel etkinlik!

Bu yıl tatile nereye gideceksiniz? Şimdi bahar ve yaz ayları için seyahat planı yapmanın tam vakti! Seyahat sitesi momondo, önümüzdeki aylarda dünyanın dört bir yanında gerçekl önemli etkinlikleri bir araya getirdi.

Otomobil tutkunlarından müzik severlere herkese göre bir etkinlik var. Tek yapmanız gereken, nereye gitmek istediğinize karar verip uçak biletinizi ayırtıp otelde rezervasyonunuzu yapmak…


Seyahat planlamanızı hemen yapın

1- Ferrari Land açılışı – İspanya

PortAventura World Parks&Resort’un yeni eğlence parkı için en ön sıradaki yerinizi alın. Nisan ayında Tarragona’da, spor arabalara adanan 60.000 m2’lik bir alana yayılan Ferrari Land’in açılışı var. Ziyaretçiler 570 metrelik aile yarış pistinde ve çeşitli F1 simülatörlerinde kendilerini test edebilecek, ayrıca Avrupa’nın en yükseğe tırmanan hız treninde heyecan dolu dakikalar yaşayabilecek.

Ne zaman: 7 Nisan 2017
Nerede:      Tarragona, İspanya

2- Belmond Andean Explorer treninin ilk seferi – Peru

Binmeyen kalmasın! And Dağları boyunca yol alacak yeni trene merhaba deyin. 2017’nin mayıs ayında açılışı yapılacak Belmond Andean Explorer seferine İnka İmparatorluğu’nun tarihi başkenti Cuzco’dan başlayacak. 3 bin 500 metreye tırmanın tren, Titikaka Gölü, Colca Kanyonu ve Sumbay Mağaraları’ndan geçerek, beyaz şehir olarak anılar Arequipa’ya ulaşıyor.

Ne zaman: Mayıs 2017
Nerede:      Cuzco, Peru

3- Eurovision Şarkı Yarışması – Ukrayna

Artık bir klasik haline gelen Eurovision Şarkı Yarışması’na bu yıl Ukrayna ev sahipliği yapıyor. Mayıs’ta Kiev’de düzenlenecek 62. Eurovision Şarkı Yarışması’nın şaşaalı açılış seremonisi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Aziz Sofya Katedrali’nde gerçekleştirilecek. Katedralin 13 kümbetinin altında, mozaik ve fresklerin arasında, o an herkesin aklında tek bir soru olacak: Katılan 43 ülke arasından bu sene hangisi kazanacak?


Ne zaman: 9, 11, 13 Mayıs 2017
Nerede:      Kiev, Ukrayna

4- Berlin Kültür Karnavalı – Almanya 

Berlin, her yıl olduğu gibi 2017 yılında da Berlin Kültür Karnavalı ile farklı etnisite, kültür ve dinlerden insanların barış içinde bir arada yaşayabilmelerini kutlayacak. Almanya’nın başkentinin çok kültürlü yapısının yansıması olan dört günlük karnavalda, müzik ve dans sokaklara hakim olacak. Etkinliğin finali ise ‘Küçük İstanbul’ olarak adlandırılan Kreuzberg semtinde dansçılar, müzisyenler ve performans sanatçılarının katılımıyla yapılacak.

Ne zaman: 2 – 5 Haziran 2017
Nerede:      Berlin, Almanya

5- Londra Şarap Haftası – İngiltere

Yurtiçindeki bağbozumu gezilerini tamamlayıp dünyaya açılmak isteyenlere müjdeli bir haberimiz var. Bir hafta boyunca sürecek olan Londra Şarap Haftası’nda şarap tadımından yapımına kadar birçok etkinlik düzenleniyor. Daha önce denenmemiş şaraplar ve üzüm çeşitleri de etkinlik kapsamında tanıtılıyor ve atölyeler düzenleniyor.

Ne zaman: 5 – 11 Haziran 2017
Nerede:     Londra, İngiltere

6- Tam Güneş tutulması – ABD

ABD’de, Oregon’dan Güney Carolina’ya uzanan bölge bu yıl tam Güneş tutulmasını izlemeye hazırlanıyor. Ağustos ayında gerçekleşecek bu doğa olayının en iyi görülebileceği yer ise Kentucky eyaletinin Hopkinsville şehri, namıdiğer Hoptown. Güneş tutulması sadece iki dakika kırk saniye sürecek olsa da, Summer Salute Festivali 19 – 21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.


Ne zaman: 21 Ağustos 2017
Nerede:      Hopkinsville – Kentucky, ABD

Kışın tatile gitmek için en keyifli 7 yer


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.