Demokratik İtiraz Hareketi’nden çok konuşulacak #Hayır videosu

“Korkusuz bir Türkiye için, korkmuyoruz, itiraz ediyoruz” sloganıyla yolan çıkan Demokratik İtiraz Hareketi’nin hazırladığı referandumda #Hayır videosu yayınlandı…

#SandıktaHayırVar etiketiyle paylaşılan videoda farklı kesimler arasında ortak noktalara vurgu yapıldı. Youtube’da yayınlanan video sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Tiyatro oyuncusu Selçuk Yöntem‘in seslendirdiği videoda referandum için ‘Hayır’ çağrısı yapılıyor.

Demokratik İtiraz Hareketi, neye ve neden itiraz ettiğini şöyle açıklıyor:

Bizler umut, birliktelik ve sevgi dilini yaygınlaştırabilecek güçteyiz. Yakın çevremizden, ailemizden, dostlarımız içerisinden bir kişiyi bile oy vermeye teşvik etmemiz ya da olumlu iletişim kurmamız ülkemizin geleceğini değiştirmek için yeterli. Bu seçimde tek bir oy bile çok önemli. Türkiye için çalışmaya hazırız.


Bizler birlikteliğin, çeşitliliğin ve özgürlüğün gücüne inanıyoruz. Her sesin duyulduğu, her rengin görüldüğü ve herkesin korkmadan yaşadığı bir Türkiye’ye sahip olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Çünkü kendisi için neyin iyi neyin kötü olduğunu, bu milletin herkesten iyi tayin edeceğini biliyoruz.

Demokratik İtiraz Hareketi’nin #Hayır manifestosu

Demokratik İtiraz Hareketi'nin referandumda hayır manifestosu
Demokratik İtiraz Hareketi’nin referandumda hayır manifestosu

Bu yüzden, Türkiyemize sahip çıkmak için, büyük bir inançla ve korkusuzca, tüm sınırlamalara itiraz ediyoruz. Herkesin demokratik hak ve özgürlüklerinin garanti altında olması için ayrışmaya itiraz ediyoruz. Bizi biz yapan renklerin solmasını / soldurulmasını engellemek için, milletin temsil gücünün kısıtlanmasına itiraz ediyoruz. Adalete olan inancımızı ve güvenimizi kaybetmemek için, tek kişinin bu kadar çok yetkiye sahip olmasına itiraz ediyoruz.


Demokratik İtiraz Hareketi, her sesin duyulduğu, her rengin görüldüğü ve herkesin korkmadan yaşadığı bir Türkiye’ye sahip olmaktan mutluluk ve gurur duyan ve bunun mümkün olduğuna gönülden inanan bağımsız bireylerce başlatılan sivil bir harekettir. Hiçbir siyasi görüş veya ideolojiye bağlı değildir. Bizler birlikteliğin, çeşitliliğin ve özgürlüğün gücüne inanıyoruz. Bizi biz yapan renklerin solmasını / soldurulmasını engellemek için, milletin temsil gücünün kısıtlanmasına itiraz ediyoruz. (itirazhareketi.com)

Filli Boya’nın sahibi Gözde Akpınar konuştu