Demokratik İtiraz Hareketi’nden çok konuşulacak #Hayır videosu

“Korkusuz bir Türkiye için, korkmuyoruz, itiraz ediyoruz” sloganıyla yolan çıkan Demokratik İtiraz Hareketi’nin hazırladığı referandumda #Hayır videosu yayınlandı…

#SandıktaHayırVar etiketiyle paylaşılan videoda farklı kesimler arasında ortak noktalara vurgu yapıldı. Youtube’da yayınlanan video sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Tiyatro oyuncusu Selçuk Yöntem‘in seslendirdiği videoda referandum için ‘Hayır’ çağrısı yapılıyor.

Demokratik İtiraz Hareketi, neye ve neden itiraz ettiğini şöyle açıklıyor:

Bizler umut, birliktelik ve sevgi dilini yaygınlaştırabilecek güçteyiz. Yakın çevremizden, ailemizden, dostlarımız içerisinden bir kişiyi bile oy vermeye teşvik etmemiz ya da olumlu iletişim kurmamız ülkemizin geleceğini değiştirmek için yeterli. Bu seçimde tek bir oy bile çok önemli. Türkiye için çalışmaya hazırız.


Bizler birlikteliğin, çeşitliliğin ve özgürlüğün gücüne inanıyoruz. Her sesin duyulduğu, her rengin görüldüğü ve herkesin korkmadan yaşadığı bir Türkiye’ye sahip olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Çünkü kendisi için neyin iyi neyin kötü olduğunu, bu milletin herkesten iyi tayin edeceğini biliyoruz.

Demokratik İtiraz Hareketi’nin #Hayır manifestosu

Demokratik İtiraz Hareketi'nin referandumda hayır manifestosu
Demokratik İtiraz Hareketi’nin referandumda hayır manifestosu

Bu yüzden, Türkiyemize sahip çıkmak için, büyük bir inançla ve korkusuzca, tüm sınırlamalara itiraz ediyoruz. Herkesin demokratik hak ve özgürlüklerinin garanti altında olması için ayrışmaya itiraz ediyoruz. Bizi biz yapan renklerin solmasını / soldurulmasını engellemek için, milletin temsil gücünün kısıtlanmasına itiraz ediyoruz. Adalete olan inancımızı ve güvenimizi kaybetmemek için, tek kişinin bu kadar çok yetkiye sahip olmasına itiraz ediyoruz.


Demokratik İtiraz Hareketi, her sesin duyulduğu, her rengin görüldüğü ve herkesin korkmadan yaşadığı bir Türkiye’ye sahip olmaktan mutluluk ve gurur duyan ve bunun mümkün olduğuna gönülden inanan bağımsız bireylerce başlatılan sivil bir harekettir. Hiçbir siyasi görüş veya ideolojiye bağlı değildir. Bizler birlikteliğin, çeşitliliğin ve özgürlüğün gücüne inanıyoruz. Bizi biz yapan renklerin solmasını / soldurulmasını engellemek için, milletin temsil gücünün kısıtlanmasına itiraz ediyoruz. (itirazhareketi.com)

Filli Boya’nın sahibi Gözde Akpınar konuştu


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.