Kamp tutkunları için 6 harika kamp alanı

Gezginler, şehrin teknolojisinden ve kalabalığından uzaklaşabileceğiniz, rahat rahat kafanızı dinleyebileceğiniz birbirinden güzel kamp alanlarını sizler için araştırdı.

Kamp tutkunları için 6 harika kamp alanı

Kamp yapmak, insanı özgürleştiren, hissiyatını yakaladığınızda ise kolay kolay bırakamayacağınız etkinliklerden bir tanesidir.

Bazı zamanlarda, günlük hayatın gerginlik ve kaygılarından uzaklaşmak gerekir. İşte doğaya aşık olacağınız ve güzel maceralar yaşayacağınız bu yerlerden birkaçı:


Club Amazon

Clup Amazon

Bördübet Koyu, Datça’nın Gökova Körfezi’yle buluştuğu yerde bulunuyor. Kuş cennetini kendine ev edinmiş olan Club Amazon, doğal güzelliklerle uyumlu bir şekilde yapılandırılıyor.

Düz bir zemin üzerinde, etrafta tepeler görünmeyecek biçimde, maç ağaçlarıyla kaplı ve sahile de beş dakikalık bir uzaklıkta bulunuyor. Yürüyüş yapmayı sevmeyip ufak bir heyecan arayışındaysanız yakındaki nehirden kanoyla da sahile kadar inebiliyorsunuz.

Taştan, küp şeklinde ya da teras odaların dışında Vardos denilen vagonlarda da konaklayabiliyorsunuz. Bölgeye ait bir balıkçı teknesiyle etrafta bulunan yerlere düzenlenen turlarla kendini küçük bir bölgeye sınırlamadan doyasıya dolaşabiliyorsunuz.

Akyaka Orman Kampı

Akyaka Orman Kampı

Gökova Körfezi’nde bulunan Akyaka Orman Kampı, zengin çam ağaçlarıyla çevrili, karavan ve kamp için oldukça uygun bir alan. Eğer karavan ve ya çadırınız yoksa bungalovlarda ya da kır evlerinde daha konforlu konaklayabiliyorsunuz. Mavi bayrak damgalı tertemiz denize oldukça yakın olan bu kamp yeri, etraftaki koy ve körfezleri keşfetmek isteyen gezginler için uygun bir yer olacaktır.

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller Milli Parkı

Bolu’nun kuzeyinde bulunan Yedigöller Milli Parkı, heyelanla oluşmuş yedi gölden ve görkemli, kocaman bir ormandan oluşuyor. Elektrik, su, yemek gibi şeylerin karşılanmadığı bu parkta tamamen doğada yaşamı tecrübe edebiliyorsunuz.


Etrafınızı saran doğal güzelliği keşfetmek oldukça sıra dışı bir tecrübe sunuyor. Çok çeşitli ağaçları ve balık tutma aktiviteleriyle de ilgi çeken park, durağan bir kamp kurmak istemeyenler için oldukça ilgi çekici bir yer.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Asıl adı Güdürümsü olan Kelebekler Vadisi, Fethiye’de bulunuyor. Seksenden fazla kelebek türüne ev sahipliği yaptığı için de Kelebekler Vadisi adı uygun görülmüş.

Çevresi dağlarla kaplı olduğundan dolayı sadece tekneyle ulaşılabilen üç yüz elli metrelik kanyon, içerisinden geçen büyükçe bir nehrin sayesinde gelişiyor. Günlük gezi yapanlar akşam saatlerinde buradan ayrıldıktan sonra, bölge tamamen kampçılara kalıyor ve oldukça sakin ve güzel bir yere dönüşüyor.

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Antalya’da bulunan Köprülü Kanyon, büyük nehrin on dört kilometre boyunca, derin vadi üzerinden aktığı, sedir ağaçlarıyla kaplı kocaman bir kamp alanı.

Yürüyüş, bisiklet ve rafting gibi aktiviteler, hem yeni başlayanlar hem de ustaları için oldukça zengin bir yelpazeye sahip. Zeus ve Artemis tapınaklarının kalıntıları ve iki tane antik köprü de parkın sınırları içerisinde yer alıyor.

Sahil Kamp

Sahil Kamp

Otuz beş hektarlık büyük bir alanda, çam ağacının bol olduğu bir ormanı bulunan ve denizden yalnızca iki yüz kilometre uzaklıkta bulunan Sahil Kamp, İstanbul’da bulunuyor.


Hem sahil, hem de kamp tecrübesini bir arada yaşayabileceğiniz bölge, özellikle aileler için piknik alanları ve aile restorantları gibi birçok imkan sunuyor. İsterseniz kendi çadırınızı kurup kalabiliyor, isterseniz de çadır, karavan ya da bungalov kiralayabiliyorsunuz.

Hayalinizdeki tatil için rüya gibi 20 rota