Tasarım Bahçesi kadınlara destek için City’s Nişantaşı’nda

Girişimci Kadınlara destek vermek amacıyla, organizatör Aydan Berdo tarafından düzenlenen “Tasarım Bahçesi” Projesi bu yıl toplumsal konular ve sosyal sorumluluk projelerini destekleyen City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşecek.

"Tasarım Bahçesi" kadınlara destek için City's Nişantaşı'nda “Sanat bir ülkenin en güzel vitrinidir” mottosuyla çalışmalarına devam eden Gamsız Girilmez Film Yapım ve Organizasyon’un kurucusu Aydan Berdo, Tasarım Bahçesi projesinin ikinci etabını Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak 4-5 Mart tarihlerinde City’s Nişantaşı’nda gerçekleştirecek. Kadının toplumdaki yerini, üreten kadınlarımızın tasarımlarıyla yansıtmayı hedef alan proje, iş ve sanat dünyasından da destek alıyor.

"Tasarım Bahçesi"

Private Designer Shop kapsamında, aralarında Hülya Avşar, Helin Avşar, Ceyda Düvenci gibi sanatçıların, Lidyana ve birbirinden özel tasarımcıların da katıldığı Tasarım Bahçesi Projesi,  Sosyal Sorumluluk kategorisinde, 2016 Avrupa Birincilik Ödülüne sahip Petrol Ofisi’nin “Gönül Ağacı” projesiyle  270 den fazla tasarımcı kadınımızın soft ürünlerini ağırlıyor olacak.


Yine, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı KEDV’de ev hanımlarının tasarlayıp ürettiği ve doğallığı yansıtan soft ürün grubuyla projede yer alıyor olacak.

Ufkumuzu genişleten tasarımlar

"Tasarım Bahçesi"

“Çünkü kadın özeldir” diye yola çıkan Tasarim Bahçesi Projesi, özgün tasarımların hayatımızda yer almasının önemine dikkat çekerken, ufkumuzu açmanın ancak sanat ve sanatçıyla mümkün olduğunu da vurguluyor.


Kitaplar kağıda dökülen taasarımlardır

Tasarım ürünlerin yanı sıra Kitapların ve kıymetli yazarlarımızın da bu yolda bizimle olması adına projeye destek olan Mary Tsevik Simyonidis’de 5 Mart Pazar günü imza günü ile projemizde yer alacaktır.

Mezedaki adında ki restoranı ve İstanbul Gastronomi Tarihi ile ilgili kitaplarıyla tanınan ödüllü yazarımız son olarak İnkılap yayınlarından çıkan “Tadı Damağımda Kaldı” adlı yemek kitabını sizlere tanıtmaktan mutluluk duyacaktır.

Ekip ruhu başarı getirir

"Tasarım Bahçesi"

Projenin yaratıcısı Aydan Berdo, “Projeyi başarılı noktalara getiren en önemli etki ekip ruhudur. Tasarım Bahçesi ilk etabından itibaren bizimle olan ve yol haritamızı belirleyen Yönetmenimiz Harun Berdo,  vizyonu ve hassas izlenimleri ile aynı zamanda danışmanlığımızı yapan Ar-Ge Sorumlumuz Karin Midilli, prodüksiyona ilişkin katkılarıyla ikinci etabımızda bir araya geldiğimiz Prodüksiyon Sorumlumuz Aydan Soyak ile bütünlüğümüzü sağlamlaştırdık. Tasarım Bahçesi 2. Etabını, City’s Nişantaşı Yönetimi ile tek tek değerlendirerek titiz bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkardık.” şeklinde ifade ediyor.


4 ve 5 Mart tarihlerinde, 10:00-22:00 saatleri arasında, City’s Nişantaşı’nda 5 hareketli katta birbirinden renkli tasarımcıları biraraya getirecek olan “Tasarım Bahçesi & Private Designer Shop” iş ve sanat dünyasından da bir çok konuğu ağırlayacak.

Avrasya Tüneli Müzesi: Son teknoloji sergi tasarımı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.