Tasarım Bahçesi kadınlara destek için City’s Nişantaşı’nda

Girişimci Kadınlara destek vermek amacıyla, organizatör Aydan Berdo tarafından düzenlenen “Tasarım Bahçesi” Projesi bu yıl toplumsal konular ve sosyal sorumluluk projelerini destekleyen City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşecek.

"Tasarım Bahçesi" kadınlara destek için City's Nişantaşı'nda “Sanat bir ülkenin en güzel vitrinidir” mottosuyla çalışmalarına devam eden Gamsız Girilmez Film Yapım ve Organizasyon’un kurucusu Aydan Berdo, Tasarım Bahçesi projesinin ikinci etabını Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak 4-5 Mart tarihlerinde City’s Nişantaşı’nda gerçekleştirecek. Kadının toplumdaki yerini, üreten kadınlarımızın tasarımlarıyla yansıtmayı hedef alan proje, iş ve sanat dünyasından da destek alıyor.

"Tasarım Bahçesi"

Private Designer Shop kapsamında, aralarında Hülya Avşar, Helin Avşar, Ceyda Düvenci gibi sanatçıların, Lidyana ve birbirinden özel tasarımcıların da katıldığı Tasarım Bahçesi Projesi,  Sosyal Sorumluluk kategorisinde, 2016 Avrupa Birincilik Ödülüne sahip Petrol Ofisi’nin “Gönül Ağacı” projesiyle  270 den fazla tasarımcı kadınımızın soft ürünlerini ağırlıyor olacak.


Yine, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı KEDV’de ev hanımlarının tasarlayıp ürettiği ve doğallığı yansıtan soft ürün grubuyla projede yer alıyor olacak.

Ufkumuzu genişleten tasarımlar

"Tasarım Bahçesi"

“Çünkü kadın özeldir” diye yola çıkan Tasarim Bahçesi Projesi, özgün tasarımların hayatımızda yer almasının önemine dikkat çekerken, ufkumuzu açmanın ancak sanat ve sanatçıyla mümkün olduğunu da vurguluyor.


Kitaplar kağıda dökülen taasarımlardır

Tasarım ürünlerin yanı sıra Kitapların ve kıymetli yazarlarımızın da bu yolda bizimle olması adına projeye destek olan Mary Tsevik Simyonidis’de 5 Mart Pazar günü imza günü ile projemizde yer alacaktır.

Mezedaki adında ki restoranı ve İstanbul Gastronomi Tarihi ile ilgili kitaplarıyla tanınan ödüllü yazarımız son olarak İnkılap yayınlarından çıkan “Tadı Damağımda Kaldı” adlı yemek kitabını sizlere tanıtmaktan mutluluk duyacaktır.

Ekip ruhu başarı getirir

"Tasarım Bahçesi"

Projenin yaratıcısı Aydan Berdo, “Projeyi başarılı noktalara getiren en önemli etki ekip ruhudur. Tasarım Bahçesi ilk etabından itibaren bizimle olan ve yol haritamızı belirleyen Yönetmenimiz Harun Berdo,  vizyonu ve hassas izlenimleri ile aynı zamanda danışmanlığımızı yapan Ar-Ge Sorumlumuz Karin Midilli, prodüksiyona ilişkin katkılarıyla ikinci etabımızda bir araya geldiğimiz Prodüksiyon Sorumlumuz Aydan Soyak ile bütünlüğümüzü sağlamlaştırdık. Tasarım Bahçesi 2. Etabını, City’s Nişantaşı Yönetimi ile tek tek değerlendirerek titiz bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkardık.” şeklinde ifade ediyor.


4 ve 5 Mart tarihlerinde, 10:00-22:00 saatleri arasında, City’s Nişantaşı’nda 5 hareketli katta birbirinden renkli tasarımcıları biraraya getirecek olan “Tasarım Bahçesi & Private Designer Shop” iş ve sanat dünyasından da bir çok konuğu ağırlayacak.

Avrasya Tüneli Müzesi: Son teknoloji sergi tasarımı