Adana Kız Lisesi öğrencileri Atatürk fotoğraflarının indirilmesine isyan etti

Adana Kız Lisesi’nde Atatürk’ün fotoğraflarının okul yönetimi tarafından kaldırılarak, yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın afişlerinin asılması öğrenciler tarafından protesto edildi.

Öğrenciler bu durumu önce okulun her yerine Atatürk fotoğrafları asarak, sonra da ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atarak protesto etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 7 Nisan’da Adana’da gerçekleştireceği miting öncesinde, Adana Kız Lisesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının indirilerek yerine Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının asıldığı iddia edildi. Öğrenciler bu durumu önce okulun her yerine Atatürk fotoğrafları asarak, sonra da ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atarak protesto etti.


Adana Kız Lisesi öğrencileri Atatürk fotoğraflarının indirilmesine isyan etti
Adana Kız Lisesi öğrencileri Atatürk fotoğraflarının indirilmesine isyan etti

Evrensel’den Eylem Nazlıer’in haberine göre Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının okul yönetimi tarafından kaldırılarak, yerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın görselinin asılması öğrenciler tarafından protesto edildi.


“Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan 7 Nisan’da Adana’da Toplu açılış töreni” yazan afişin yanına Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını asan öğrenciler okul koridorlarının her bir yanına Atatürk’ün fotoğraflarını koydu. Koridorda “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atan öğrenciler, okul idaresinin daha önce okulda siyaset yapılmayacağını belirttiğini, fakat okul kapısına mitinge çağrı afişi astığını öne sürdü.

Atatürk fotoğraflarının indirilmesine isyan eden liseliler
Adana Kız Lisesi öğrencileri, okul yönetiminin Atatürk fotoğraflarını indirip yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterlerinin asılmasına isyan etti. Öğrenciler bu durumu önce okulun her yerine Atatürk fotoğrafları asarak, sonra da ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atarak protesto etti.

Öğrenciler bu durumu önce okulun her yerine Atatürk fotoğrafları asarak, sonra da ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atarak protesto etti.

Öğrenciler bu durumu önce okulun her yerine Atatürk fotoğrafları asarak, sonra da ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atarak protesto etti.

Eğitim Sen: Siyasi iktidar bu tavrından vazgeçmeli!

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, okullarda bu çalışmaların yürütülmesinin çocukların aralarında çatışmaya sebep olacağını söyledi.


Karagöz, “Okullar eğitim ve öğretimin gerçekleştiği yerlerdir. Okullarda siyasetin ön planda tutulmasını doğru bulmuyoruz. Çocuklarımızın psikolojik ve pedagojik eğitimlerine de olumsuz yönde etki edeceği kanısındayız. Çocukların kendi aralarında çeşitli çatışmalara da neden olabilir. Hepsinin farklı siyasi görüşü vardır. Ülkenin tüm renkleri orada. Bu tür çalışmalar çatışmalara da neden olabilir. Siyasi iktidar bu tavrından vazgeçmelidir” diye konuştu. Karagöz, 7 Nisan yaklaşırken Adana’da orta refüjlerin, kavşakların, büyük billboardların ‘evet’ afişleriyle donatıldığını hatta her ağaca bir ‘evet’ afişinin asıldığını anlattı. Konuyla ilgili bilgi almak için aradığımız Adana Kız Lisesi’nde hiçbir yetkiliye ise ulaşamadık. (Kaynak: Evrensel)

Genelkurmay’dan bu yıl Atatürk’süz 18 Mart afişi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.