Genelkurmay’dan bu yıl Atatürk’süz 18 Mart afişi

Genelkurmay’ın bu yıl yayınladığı 3 afişte de Mustafa Kemal Atatürk yer almadı. Genelkurmay Başkanlığı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla hazırlanan 3 afişi (18 Mart afişi) paylaştı.

Genelkurmay’dan bu yıl Atatürk’süz 18 Mart afişi

Geçen yılki afişlerde Atatürk yer almıştı

Genelkurmay’dan bu yıl Atatürk’süz 18 Mart afişi
Geçen yılki afişlerde Atatürk böyle yer almıştı.

Sözcü‘nün haberine göre Genelkurmay Başkanlığı 18 Mart Çanakkale Zaferi afişlerinde Mustafa Kemal Atatürk’e yer vermedi. Geçen yıllara göre bu yıl Atatürk’ün olmadığı afişlerde, Çanakkale Zaferi’nin simge isimlerinden olan ve sırtında taşıdığı 275 kiloluk mermiyle düşman zırhlısını vurarak savaşın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı ve siperdeki askerler vurgusu vardı.

“Sırtında milletin onuru; zaman, mekan ve sözlerin tükendiği yerde” ifadelerine yer verildi.


Genelkurmay’dan bu yıl Atatürk’süz 18 Mart afişi

Bir diğer afişte ise (18 Mart afişi) geçmişten günümüze kahraman Türk askerinin gözünü kırpmadan vatan toprakları için canını vermeye daima hazır olduğunun vurgusu yapılarak; “Dün, bugün ve daima vatan için görevde” denildi.

Genelkurmay’dan bu yıl Atatürk’süz 18 Mart afişi


Üçüncü (18 Mart afişi) afişte “Vatanın her karış toprağında sen varsın” denilerek şehit düşen, gazi olan ve hala görevde olan Türk askerlerinin vatan toprakları için nöbette olduğuna dikkat çekildi.

Atatürk’ü anlayabildik mi Ey Türk Gençliği?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.