AK Parti’nin çelişkili OHAL reklam afişi sosyal medyanın gündeminde

OHAL’in kaldırıldığı için AK Parti’ye oy veren kişinin OHAL varken referanduma gidilerek başkanlık anayasasını desteklemesi sosyal medyada alay konusu oldu.

AK Parti referandum reklamı: OHAL'in kalkmasına da gelmesine de Evet

Anayasa değişikliği için yapılacak referanduma günler kala parti ve grupların kampanyaları da tüm hızıyla sürüyor. AK Parti’nin OHAL’den önce kullandığı reklam afişi sosyal medyanın gündeminde.

‘Evet’ cephesinin büyük aktörü AK Parti’nin reklam kampanyasında yer alan bir afiş seçmenlerin dikkatini çekti. AK Parti’nin genel seçimlerde kullandığı “OHAL kalktı. Baskılar bitti. Köyümde özgürce yaşıyorum. Onlar konuşur AK Parti yapar” afişinin reklam yüzüne bu kez de OHAL altında gidilen referandum için “Birlik için, Dirlik için, tüm kalbimle evet” deniyor.OHAL’in kaldırılması nedeniyle AK Parti’ye oy veren kişinin OHAL varken de AK Parti’nin başkanlık anayasasını desteklemesi sosyal medya kullanıcıları tarafından da alay konusu oldu. (Birgün)

İşte söz konusu reklamlar:

AK Parti referandum reklamı: OHAL'in kalkmasına da gelmesine de Evet AK Parti referandum reklamı: OHAL'in kalkmasına da gelmesine de Evet

Yılmaz Özdil’in kehaneti gerçekleşiyor mu?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.