Cruise seyahatleri için sık sorulan sorular

Avrupa’nın en büyük Cruise firması MSC Cruises’ın Türkiye Genel Müdürü Necla Tuncel, Cruise seyahatlerine ilişkin en sık sorulan soruları, MSC Cruises’ın hizmetlerini ve farklılaşma noktalarını açıkladı.

Cruise seyahatleri için sık sorulan sorular

Cruise seyahatini ne zaman satın almalı?

Cruise seyahati satın almak isteyenler, mümkün olduğu kadar erken karar verip, satın almayı yapmalıdırlar. Cruise seyahatleri, uçak bileti gibi tur doldukça fiyatı artan bir rezervasyon sistemine sahiptir.

Bir diğer özelliği de, gemi turlarının diğer turlara göre çok daha önceden satın alınıyor olması. Gemi seyahatine çıkmadan en az 6 ay önce satın alma yapılırsa, uygun fiyatlı erken rezervasyon avantajlarından yararlanılabilir.


Programlarınızın arasında, özel deneyim sunan rotalar hangisidir?

Cruise rotaları

MSC Cruises olarak, tur paketlerimiz içerisinde, özel deneyimler yaşatan birkaç Cruise seyahatinden bahsetmemiz gerekir. Hem sıra dışı programlar bazında, hem de alınacak gemi içi özel servis anlamında özel deneyimler yaşatıyoruz.

Programlar bazında söylemek gerekirse, 22 Aralık 2015 yılında başlattığımız Küba’da 2,5 gün geçirilen, Küba hareketli Karayipler seyahati sıra dışı bir deneyim sunuyor. Zira gemi ile Küba’yı keşfeden ve Küba’dan gemiyle seyahate çıkan az sayıdaki seyahat severlerden olma şansı veriyoruz.

Yine geçtiğimiz yıl ilk defa başlattığımız, Birleşik Arap Emirlikleri-Umman’lı gemi seyahati de, kara turları ile sıklıkla yapılan bu keyifli destinasyonları gemi ile keşfetme ayrıcalığını sunuyor. Çok daha özel bir deneyim, sıra dışı program yaşamak isteyenler için de 6 kıta, 32 ülke, 49 farklı destinasyon görebileceğiniz 119 günlük MSC World Cruise’u yani gemiyle dünya turunu tavsiye ediyoruz.

Benim bu kadar uzun seyahate vaktim yok ancak keşke 3-4 haftada bu tarz bir seyahat yapabilseydim diye düşünenlere, Atlantik Okyanusunu geçecekleri MSC Grand Voyages ürünlerimiz ile Transatlantik Gemi seyahatlerini öneriyoruz.

Gemilerinizin en özel kabinleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Cruise seyahatleri

Kabinlerimiz 5 yıldızlı otel odaları standardında olup, konaklama esnasında tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Gemilerimizde ayrıca; süit çeşitleri, aile kabinleri gibi, özel talepleri karşılayacak kabinler de mevcuttur. Tur paketlerinde, kabin seçilirken ilave olarak Bella, Fantastica, Wellness gibi değişik hizmetlerin de ücrete dahil olduğu seçenekler bulunmaktadır.

Bazı gemilerimizde bulunan MSC Yacht Club bölümünde ise, First Class hizmeti olarak ifade edebileceğimiz bir servis sunulmaktadır. Bu bölümde, 24 saat butler (özel hizmetli) , özel restaurant, özel havuz ve özel katlar ile salonlar bulunmaktadır.


Misafire sunulan fayda bazında, farklılaşma noktalarınız nelerdir?

hizmet

Gezilerimizi daha da keyifli kılabilmek adına, misafirlerimize bir çok Türkçe hizmet sunmaktayız. Bunlardan bazıları; odalara bırakılan günlük Türkçe bültenler, Türk seyahat severlerin yoğun olduğu programlarda Türkçe anonslar yapılması, menülerin Türkçe olması, ve en keyiflisi ise, dünyanın herhangi bir ülkesinde, gemide Türk kahvesi keyfi yapabilmeleri.

Gemi seyahatlerimizde, gemi içi hizmetleri anlamında da özel deneyimler sunuluyor. 2017 Haziran’da suya inecek en yemi gemimiz MSC Meraviglia’da bir haftalık Akdeniz seyahatinde, eğlence ve animasyon dalında dünyanın en prestijli organizasyonlarından olan Cirque du Soleil’in şovları, MSC misafirlerine özel gösterimde olacaktır.

MSC Meraviglia’nın bir haftalık Akdeniz seyahatinde, MSC’ye özel 2 adet Cirque du Soleil şovu seyredecek olan misafirler, şovlarını izlerken geminin Carousel Lounge’unda ister kokteyl eşliğinde, isterlerse yemekli oturumla şovun keyfini çıkaracaklar.

Ayrıca “MSC for Me” mobil uygulaması sayesinde, gemiye giriş-çıkışlar daha hızlı hale geliyor, gemilerde mobil ödeme devri başlıyor. Ayrıca bu uygulama kapsamında, bileğe takılan bilezikler sayesinde aileler çocuklarının geminin neresinde olduklarını anlık takip edebilecekler ve misafirlerimiz gemi içinde yer değiştirdiklerinde, her gittikleri cafe-bar veya eğlence mekanında özel fırsatlar ceplerinden uyarı ile duyurulacak, böylelikle gemi içi fırsatlarından da anında haberdar olabilecekler.

Ayrıca gemi seyahatlerimizde kullanılan Wellness deneyimi ile sağlıklı yaşama hayat felsefesine sahip misafirlerimize, gemide özel menüler, kalori hesapları, yapılacak sporlar, çevre gezilerinde yürüyüş rotaları, bisiklet ile şehir keşifleri gibi sıra dışı özel deneyimler sunmaktayız.

Türk yolcular en çok hangi destinasyonu tercih ediyor?

Misafirlerimizin en çok tercih ettikleri kış sezonu programları, Küba-Karayipler, Kanarya Adaları ile Birleşik Arap Emirlikleri-Umman seyahatidir. Yaz sezonu gemi programlarından en çok tercih edilenler ise, Ege-Adriyatik, Akdeniz, Baltık Başkentleri ve Kuzey Avrupa-Norveç Fiyortları’dır.

Paket turlarınızda ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?


Öncelikle tüm paket turlarımız kişi sayısına bakılmaksızın rehber garantilidir. Paketlerimize gidiş-dönüş uçak bileti, havaalanı-liman-havaalanı transferleri, havaalanı-liman vergileri ve seyahat sigortası dahildir.

Hayalinizdeki tatil için rüya gibi 20 rota


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.