Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları savaştırdılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kan donduran görüntülere sahne oldu. Anaokulu öğrencilerinin eline oyuncak silah verdiler, rol icabı ölen çocuğa bayrak örtüldü.

23 nisan ulusal egemenlik ve Çocuk bayramı kayseri anaokulu öğrencilerine silah verdiler

Kayseri’de düzenlenen 23 Nisan kutlamalarında anaokulu öğrencilerine oyuncak silahlar verildi. Öğrenciler, ellerine aldıkları oyuncak silahlarla bir çatışmayı canlandırdı. Rol icabı hayatını kaybeden öğrencinin üzeri bayrakla örtüldü.

Kayseri’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, lodos nedeniyle, Sami Yangın Anadolu Lisesi Spor Salonunda yapıldı. Vali Süleyman Kamçı, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, öğrenciler, öğretmenler velilerin katıldığı törende şiirler okundu, seymen ve mehter gösterileri yapıldı.


Protokoldekiler de tepki gösterdi


Törende Şükrü Malaz İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerinin ‘Kınalı Kuzular’ ve ’15 Temmuz’ gösterisinde, temsili bir çatışma anı sergilenerek, bir askerin hayatını kaybetmesi canlandırıldı. Rol icabi hayatını kaybeden öğrencinin üzerine Türk bayrağı örtüldü. Gösteri, salonu dolduran veliler tarafından alkışlanırken, bazı protokol üyeleri ise 23 Nisan kutlamalarında çocuklara oyuncak bile olsa silah verilmesini yadırgadıklarını dile getirdi.

Video: İsmail Kahraman TBMM’nin 97’nci yıldönümünde Atatürk’ün adını anmadı