WhatsApp’a erişim sağlanamıyor! WhatsApp yasaklandı mı?

WhatsApp’a bir süredir erişim sağlanamıyor. Dünya genelinde birçok Twitter kullanıcı yaşadıkları bağlantı problemini Twitter’den dile getiriyor.

WhatsApp'a erişim sağlanamıyor! WhatsApp yasaklandı mı?

Sorunun ara ara yaşandığını yazan kullanıcılarda var… Sorunun kaynağına ilişkin henüz bir açıklama gelmedi. Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulaması WhatsApp’ta yaklaşık 1 saattir iletişim sağlanamıyor. WhatsAppın siber saldırıların hedefi olduğu düşünülüyor. Teknik olarak veri alışverişinin sağlanamamasının sebebinin olası bir siber saldırı olduğu düşünülüyor. Kullanıcılar, sosyal medyada olayı tartışıyor.

BTK Başkanı’ndan Whatsapp açıklaması

Öte yandan, Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Whatsapp ile global seviyede bir problem olduğu raporlandı. Operatörlerimizden kaynaklı herhangi bir arıza bulunmamaktadır.” dedi.


1 milyardan fazla kullanıcısı var


180’den fazla ülkede 1 milyardan fazla kişi kullanıyor. Önceden Yahoo’da toplam 20 yıl geçiren Jan Koum ve Brian Acton tarafından kuruldu. 2014’te Facebook’a katıldı, ama tüm dünyada hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışan bir mesajlaşma hizmetini geliştirme amacına odaklanmak için ayrı bir uygulama olarak çalışmaya devam ediyor.

Whatsappta buna dikkat etmezseniz 7 gün kullanamayacaksınız!