Orta Avrupa’ya tur seyahati ile gitmenin avantajları

Son yıllarda popülerleşen yurtdışı seyahatleri gün geçtikçe önemini daha fazla artırıyor. Turla veya bireysel olarak seyahat severlerin en çok tercih ettiği destinasyonlardan Orta Avrupa, birbirinden güzel ve samimi şehirleriyle ilgiyi hak ediyor.

Orta Avrupa'ya tur seyahati ile gitmenin avantajları

Orta Avrupa ülkeleri hatta şehirleri birbirine yakın olsa bile kültürleri arasında ciddi farklar olabiliyor. Bu da seyahat esnasında yepyeni kültürlerin ve geleneklerin keşfedilmesi demek. İyi bir planlama ile birden fazla şehri görmek için detaylı bir araştırma gerekir. Ya da kapsamlı bir Orta Avrupa turuna çıkmak. Bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak olan tur şirketleri, planlı ve programlı şekilde gitmek istediğiniz ülkeleri en iyi şekilde gezmenize olanak tanıyacaktır. Bireysel olarak seyahat etmekten daha avantajlı olan turların neler sağladığına göz atalım:

  • Bireysel seyahate nazaran daha ekonomik tatil yapma imkanı tanır.
  • Profesyonel bir tur şirketi ile yola çıkarsanız adını hiç duymadığınız, kitaplarda okumadığınız şehirlerin saklı cennetlerine adım atabilirsiniz.
  • Gideceğiniz Orta Avrupa şehirlerinin en iyi noktalarında yeriniz ayrılmış olur.
  • Herhangi bir endişe duymadan güvenli şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Unutmayınız ki, yurtdışı seyahatlerinde en güvenli yol tur ile yapılan seyahatlerdir.
  • Tek başınıza çıktığınız seyahatinizden iki veya daha fazla kişi olarak dönme ihtimaliniz yüksektir.
  • Hiçbir şey düşünmeden, her şeyi sizler için organize eden kişiler sayesinde keyifle tatilinizi yapabileceksiniz.
  • Kalabalık bir grupla seyahat edeceğinizden ötürü kafa dengi arkadaşlar bulma ihtimaliniz yüksektir. Doğal olarak buda tatilinizi keyifli kılacaktır.
  • Uzman rehberler sayesinde her yer hakkında bilgi edinebileceksiniz.

Bu avantajların tamamını eksiksiz, hatta fazlasıyla sunan bir tur firmasına ihtiyacınız varsa Prontotour uygun fiyatlı Orta Avrupa turlarını inceleyin.


Bireysel yapacağınız her seyahatinizde yeme-içmeden tutunda konaklamaya ve günlük programa varana dek her adımınızı planlamanız gerekebilir. Tur paketleri ayrıca yabancı dil bilmeyenler için çok avantajlı oluyor. Ekip ve rehber sayesinde kendinizi en baştan güvende hissedecek ve sadece gittiğiniz yerlerin büyüsüne kendinizi bırakabileceksiniz. Sırf bu nedenden ötürü bile yolculuklarınızı tur ile yapmanız daha avantajlı olacaktır. Özellikle ilk defa yurt dışına çıkacaklar için turlar iyi bir deneyim olur. Ardından yapılabilecek seyahatler için ışık tutar. Orta Avrupa da bu açıdan en iyi destinasyonlardan biridir.


Orta Avrupa tur seyahati ile gitmenin avantajları

Orta Avrupa’da Çek Cumhuriyeti, Almanya, Macaristan, Avusturya, Polonya, Slovakya ve Slovenya gibi pek çok ülke ve bu ülkelerin popüler sayısız şehri vardır. Bireysel seyahat etmek istediğinizde bir ülkenin sadece 2-3 şehrinde kısıtlı gezi yapabilecekken, turla çıktığınız yolculuğunuzda ülkenin en önemli noktalarını görebilir hatta birden fazla ülkenin en önemli şehirlerini görme imkanına erişebilirsiniz. Şehirler arasındaki ulaşım planlı bir şekilde tur firması tarafından düzenlenir. Konaklayacağınız otel şehir merkezinde olur ve ulaşım konusunda hiç sorun yaşamazsınız.


Turla seyahat etmenin bir diğer avantajı da erken rezervasyon gibi indirim fırsatlarından yararlanmaktır. Eğer seyahatinizden çok önce bir tarihte tur paketini satın alırsanız yüksek indirim oranlarıyla karşılaşabilirsiniz. Taksitle veya peşin ödeme yaptıktan sonra tur esnasında sadece ekstra giderler için ödeme yapmanız yeterli olacak. Tur satın almadan önce yorumları okumanız ve daha önce giden kişilerin yorumlarını dinlemeniz çok önemlidir. Kötü bir seyahat deneyimi yaşamamak adına en iyi hizmeti sunan tur acentalarını seçmeniz, bunun için kısa bir araştırma yapmanız yeterlidir. Eğer sadece Orta Avrupa’yı değil, Avrupa’nın diğer ülkelerini de keşfetmek istiyorsanız bu adresteki turlara bakabilirsiniz.


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.