Ayşe Erbulak farklı sohbetiyle İskandinav edebiyatıçılarını ağırlıyor

Yazar, çevirmen ve oyuncu Ayşe Erbulak, bu yıl 10’uncusu gerçekleşecek olan İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali’nde İskandinav Edebiyatı’ndan önemli yazarları ağırlayacak. Erbulak, 4-12 Mayıs arası düzenlenecek olan festival kapsamında Danimarkalı edebiyatçı Peder Frederik Jensen ile Norveç’in ünlü çocuk kitabı yazarı Lars Joachim Grimstad ile farklı edebiyat sohbetleri gerçekleştirecek.

Ayşe Erbulak istanbul Uluslararası Edebiyat Festivali Peder Frederik Jensen Lars Joachim Grimstad

Türk Polisiye Edebiyatı’nın yakın dönemde öne çıkan yazarlarından Ayşe Erbulak, 22 ülkeden 71 yazar ve 23 edebiyat profesyonelini ağırlayan İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (ITEF) kapsamında önemli iki İskandinav yazar ile söyleşiler yapacak.

Ayşe Erbulak, Dünya Edebiyatı başlığında gerçekleşecek olan söyleşilerde; Çağdaş Danimarka Edebiyatı’nın en çok konuşulan genç yazarlarından Peder Frederik Jensen ile Kayıp Çocuklar kitabıyla ses getiren Norveç’in ünlü çocuk kitabı yazarı Lars Joachim Grimstad yer alacak.


Stand-Up tadında moderatörlük, iki dilde tercüme

Yazarları “Erbulak Evi“nde ağırlayacak olan, kendine has sohbeti ve tek kişilik gösterileriyle tanınan Ayşe Erbulak, 6 ve 8 Mayıs’ta gerçekleşecek olan etkinlikte, aynı zamanda iki dilde moderatörlük ve tercümanlık yapacak.


Söyleşileri stand-up tadında yapacağını belirten Erbulak; “Türkiye’nin en önemli edebiyat festivalinde yer almak bir yazar için büyük bir mutluluk. Dünya Edebiyat’ından iki önemli isimle edebiyat üzerine keyifli ve aynı zamanda eğlenceli bir sohbet gerçekleştireceğiz. Eğlenceli diyorum, çünkü moderatörlüğü stand-up tadında gerçekleştireceğim. Tüm edebiyatseverleri beklerim” diyor.

Eren Çevik: Fotoğrafta mevsimler ve yalnızlık


Deniz Alan Held
1974 Ankara doğumlu ama 2 yaşından beri Istanbullu. Çocukluk ve gençliği cimnastik ve dans çalışmalarıyla geçti. 2000 yılından beri yoga yapıyor. 2002 yılında evlenip yurtdışına yerleşti ama bir ayağı hep Istanbul'da oldu. Çocuklardan sonra, Norveç'te hayalindeki işin eğitimini alma fırsatı geçti eline. Trondheim Üniversitesi'nde Medya Bilimi ve Görsel Kültür dalında lisans ve yüksek lisans okudu. İki yıl Zürih, 10 yıl Trondheim'da yaşadıktan sonra 2014 yazında eşinin memleketi Almanya'ya yerleşti. Şİmdi iki oğlu ve eşi ile sakin bir hayat sürmekte, ve Türkiye'nin Gezi Gençleri'nce yönetileceği çağdaş bir ülke olduğu hayalini kurmakta. // ENGLISH: Born in Ankara in 1974, moved to Istanbul at age 2. Spent lots of time with gymnastic and contemporary dance at early ages. since 2000 practices rather yoga. Married to a German in 2002 and move to Zurich. Later lived 10 years in Norway/Trondheim and eventually settled down in Germany. Studied Media Science in Trondheim and finished master degree in 2012. Has two sons. Looking forward to the days that Turkey is eventually led democratically by the Gezi youth.