Erdoğan: Milletimiz tamam derse kenara çekiliriz

Erdoğan, “Bizi İstanbul Büyükşehir Başkanlığı’na (İBB) da, AK Parti Genel Başkanlığı’na da, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı’na da milletim getirdi. Onlar ‘Tamam’ derse, kenara çekiliriz” dedi. Twitter’da TAMAM trend oldu!

Erdoğan: Milletimiz tamam derse çekiliriz twitter

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Tek bir dertleri var. O da Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkmak. Bizi İstanbul Büyükşehir Başkanlığı’na da, AK Parti Başkanlığı’na da, Başbakanlığa da, Cumhurbaşkanlığına da milletim getirdi. Onlar “Tamam” derse, kenara çekiliriz. Kim bugüne kadar hukuksuz bir şekilde yıkmaya kalktıklarında milletimizle karşısında olduk. İnşallah yıkım ekibiyle 24 Haziran’da milletimizle karşılarında olacağız.” dedi.

Erdoğan’ın, “Milletimiz tamam derse kenara çekiliriz” açıklamasıyla “TAMAM” paylaşımı Twitter’da trend topic oldu:

Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Ana muhalefet partisi lideri kendisi aday olmaktansa başka bir ismi öne sürdü. Bir türlü Genel Başkan olarak seçilemeyen bir ismi önerdiler. Demek ki Genel Başkanlığı Cumhurbaşkanlığı’ndan üstün görüyor. CHP pek çok vasıf saymıştı. İsim açıklandığında bu adayda belirtilen vasıflarla pek ilişki kurabilen olmadı. Dün de 15 vekilini ağlata ağlata başka partiye göndermişlerdi. Dünyanın hiçbir yerinde siyaset mühendisliği hesapları için milletvekili ve seçmen pazarlama yoktur. Korkarım bu işin sonu CHP’nin toptan satışına kadar gider. Bunu da demokrasiyle açıklıyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde milletvekili pazarlanın demokraside yeri yoktur. Bunun sonu CHP’nin satışına kadar gider.

Bizi çıldırtacaklarını söyleyerek yola çıkmışlardı haklarını vermek lazım. Çıldırtmasalar da şaşırtmayı başardılar. Bu karikatür tipi seçimlere kadar izlemeye devam edeceğiz. En büyük hayıflanmam sikletimize uygun bir ana muhalefet adayı bulamayışımızdır.

O milletvekillerini ağlata ağlata nöbete gönderdiler. Şimdi de seçmenlerine başka partilerin adayları için seçim kurullarında görev çıkartmışlar. Bunu da demokrasiyle açıklıyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde siyaset mühendisliği hesapları için milletvekili pazarlam siyasetin kuralları içinde yoktur. Korkarım bu hesap CHP’nin toptan satışına kadar gider.

Fazla uzatmak istemiyorum. Nasıl olsa CHP bunun hesabını millete tek tek verecektir. Burada bir sıkıntımız var. Seçim kampanyasında CHP’nin başındaki zata mı, yoksa öne sürdüğü garibana mı bakacağız? Perdenin önünde bir figür, tüm konuşmaları ve hareketi arkadaki kuklacı yapar. Biz sopanın ucundaki figürle uğraşacağız, sopayı tutanla mı uğraşacağız. Bizi çıldırtacaklarını söylemişlerdi, haklarını verelim. Çıldırtmasalar da şaşırtmayı başarıdılar.

Hep söylediğim gibi hizmet yarışını da, siyaset yarışını da hep kendi kendimizle yapmak zorunda kaldık. Hamdolsun, milletimize olan hizmet aşkımızla cumhuriyet döneminde yapılan hizmetlerin 3 katı, 5 katı, 10 katı hizmetlere imza attık. Kimse bizi kriterleri yükseltmeye zorlamadı. Hepsini kendi irademizle hayata geçirdik. Çünkü büyüyen ve güçlenen Türkiye’nin ihtiyacı buydu.

Değerli kardeşlerim, biz bugüne kadar hep değişimden, yenilikten, gelişmeden yana olduk. İcraatlarımızı da bu doğrultuda yaptık. Buna karşılık muhalefete baktığımızda, biri gözüne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni, öteki devletin uçaklarını, beriki yeni yönetim sistemini kestirmiş, “İlla biz bunları yok edeceğiz” diyorlar. Biri Çankaya’ya gidip orada yatacakmış, biri burayı gençlere verecekmiş. Böyle politika olur mu? Bu nasıl cüce bir politikadır. Böyle politika yapacağını zannedenler bu milleti ne zannediyor? Millet gerekeni 24 Haziran’da verecektir. Bunlar çok basit, popülist politikalar. Bunlar artık mazide kaldı. Kimse bunları yutmuyor. Ya millet neyi yıkacağınızın değil, neyi inşa edeceğinizin projesini bekliyor. Zaten bugüne kadar dikili bir ağacınız yok, neyi dikeceksiniz, onu söyleyin. Kafanızda Türk milleti için akılda alacak, dertlere derman olacak, tarihe geçecek bir projeniz var mı, onu söyleyin. Manifestomuzu paylaştık, inşallah yakında projelerimizi de paylaşacağız.

Muharrem İnce Anıtkabir’de Atatürk’e dua etti