Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç: Sandık güvenliğinden endişem var!

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yarın yapılacak seçim öncesi başkan adaylarından Ali Koç, Lig Radyo’ya özel bir röportaj verdi. Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ayan’ın sorularını yanıtlayan Koç, kongreye saatler kala birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç: Sandık güvenliğinden endişem var!

Bugün yapılan kongre ve yarın yapılacak Fenerbahçe başkanı seçimlerinde sandık güvenliği konusunda endişelerinin sürdüğünü belirten Ali Koç, “Bu endişelerimizi gidermek mümkündü ama başkanımız merak etmesinler dedi. Güvenmek zorundayız artık” şeklinde konuştu.

Ali Koç, belirledikleri yabancı hocalarla görüşeceklerini, Aykut Kocaman ile biraraya geleceklerini, yerli hocayla çalışmak durumunda olurlarsa Aykut hocayla çalışacaklarını açıkladı.


Ali Koç’un Lig Radyo’ya verdiği röportajın satırbaşları şöyle:

Niçin Adayım?

Fenerbahçe ve Türk sporuna katkıda bulunmak için adayım. Fenerbahçe başkanlığı bir ihtiyaç değildir. Hayalimdir, sevdamdır.

Önce barış mı, başarı mı?

Barış olmadan başarı olmaz. Fenerbahçe’nin en büyük gücü taraftar bütünlüğü ve aidiyet duygusu…

“3 Temmuz, Kırmızı Çizgimizdir”

Süreç her F.Bahçe’li için Kırmızı Çizgi’dir. Ali bey, Aziz bey meselesi değildir bu! Kim seçilirse seçilsin çalışmalarını sürdürecektir. Seçilemesek de takip edeceğiz süreci. O dönemde ben ve yönetimimiz elimizden geleni yaptık. Maddi manevi anlamda kadromuz dağılmasın diye çabaladık. Şampiyonluğu yarım puanla kaçırdığımız o sezon Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tüm branşlarda gösterdiği performans başarılıdır.

3 Temmuz’dan bu yana katkılar…

Defalarca 3 Temmuz’dan bu yana kim ne kadar katkı yaptıysa açalım defterleri görelim dedim. Bunu yapmıyorlar. Tek taraflı olarak yaptığım katkıları anlatmam F.Bahçe terbiyesine sığmaz! Bize böyle bir Fenerbahçelilik öğretilmedi.


Ali Koç: Sandık güvenliğinden endişem var!

Mali Yapı…

İstikrarlı vizyon ve yatırımlar önemlidir. Fenerbahçe’nin en heybetli dönemleri bir olduğu dönemler. Fenerbahçe’nin en büyük gücü, en büyük avantajı taraftarı ve eşi benzeri görülmemiş birlik duygusudur. Mali yapı önemlidir. Gelirlerin artması, giderlerin azalması gerekiyor.Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Taraftarımızın da yapacağı önemli şeyler var. Biz bu işin içinden birlikte çıkacağız!

Fenerbahçe Satılabilir mi?

Sportif A.Ş Hisselerini satmak F.Bahçe’ye en büyük ihanet olur. Bu camianın bu ekonomik sıkıntının içinden çıkma gücü vardır. Yeter ki o potansiyeli açığa çıkaralım. İçeriye bir para koyacağız; onun şeklini tartışacağız. Benim tercihim sermaye artışı. Koyacağımız para altını çizerek söylüyorum HİBE’dir. Kulübün ihtiyaçları nasılsa o yönde kullanacağız.

Futbol dışındaki branşlar

Aziz Yıldırım, sadece Fenerbahçe için değil, Türk Sporu için çok değerli ve başarılı bir başkandır; bizim efsane başkanımızdır.

Yerli hoca varsa adres AYKUT KOCAMAN….

Daha önce de belirttim. İngiltere’de kurulu bir spor IK şirketiyle çalışma yaptık. Yaptığımız çalışmalarda belirlediğimiz hocalardan 5 tanesi takım buldu bile. Araştırmalarımız sürüyor. Sportif Direktörümüzü seçildiğimiz takdirde bayrama kadar açıklarız. O araştırmada 1 de Türk teknik direktör adı öne çıktı. Ancak biz yerli hocayla çalışacaksak Aykut Kocaman ile devam ederiz.

Arazi satışı olabilir…

400 milyon euro borcumuz olduğunu bildiriyor başkanımız. Size de 329 milyon dolarlık tapumuz var açıklaması yapmıştı. Tesislerin değil ama aldığımız arazilerin satışı ve bu noktada borç eritme düşünülebilir. Her sene sürekli faiz ödüyoruz. Loca, kombine, yayın gelirlerimiz kulübe girmeden bankalara gidiyor. Hisseler rehin altında, bütün taşınmazlar ipotek! Böyle bir lüksümüz varsa değerlendirilebilir elbette.

“2 şampiyonluk gerideyiz…”

İlk defa yıllar sonra rakibimizden 2 şampiyonluk geride kaldık. Öncelikli hedefimiz bunu kapatmak. Basketbolda Doğuş Grubu’nun çekileceği bildiriliyor. Gerekli desteği sağlayacağız. Coach’ın son maçtaki haklı serzenişe taraftarımız karşılığını verecektir. Ondan Allah razı olsun, bize yaşamadığımız başarıyı yaşattı!

Yönetime 4 kadın…

Gerek 3 Temmuz sürecinde gerek sonrasında Fenerbahçe ve Kadın temalarının birbirleri için ne anlama geldiğini herkes biliyor. Fenerbahçe’ye kadın eli değecek. Yönetim kurulumuza 4 kadın almayı planlıyoruz. Umarım da öyle olacak. Sadece yönetimde değil, profesyonel kadroda da kadınları göreceksiniz.

“Sandıklarla ilgili endişem bitmedi…”


Sandıklarla ilgili bazı endişelerim var. Gidermek mümkündü ama başkan merak etmesinler dedi. Güvenmek zorundayız artık. Kongre üyelerimize sesleniyorum, hem ilk hem ikinci gün de orada olsunlar. Yığılma, uzun kuyruk olacaktır. Sonuna kadar sabretsinler.

Beşiktaş, Galatasaray ve F.bahçe’nin sosyal medya analizi