Ali Koç Fenerbahçe’nin yeni başkanı

Ali Koç, büyük bir farkla Fenerbahçe’nin yeni başkanı oldu. 21 bin 350 kişinin rekor katılımıyla gerçekleştirilen kongre ile Aziz Yıldırım 20 yıl sonra Fenerbahçe Başkanlık koltuğuna veda eden isim oldu.

Ali Koç Fenerbahçe yeni başkanı

Fenerbahçe, seçimli kongre ile yeni başkanını belirledi. Mevcut başkan Aziz Yıldırım ile başkan adayı Ali Koç arasında geçecek olan başkanlık seçimi, 21 bin 500 üyenin katılımıyla gerçekleşti. Televizyondan naklen yayınlanan Fenerbahçe başkanlık seçiminde 17.00’da stat kapıları kapanırken oy verme işlemi bir süre devam etti.

Ardından oy verme işlemi tamamlandı ve Fenerbahçe’nin 33. başkanını belirlemek üzere sayıma geçildi. Açılan sandıklar dahilinde önde giden ismin Ali Koç olduğu öğrenildi. Ali Koç taraftarları selamladı ve Vefa Küçük’e giderek sarıldı.


Aziz Yıldırım stat dışına çıktı

Koç statta zafer turları atmaya başladı. Tebrikleri birer birer kabul eden Koç’un stat ortasında coşkuyla turladığı görülürken Aziz Yıldırım’ın da stat dışına çıktığı ifade ediliyor.

aziz yıldırım fenerbahçe

Sandıklar bir bir açılırken Ali Koç’un, Aziz Yıldırım’ı farklı bir şekilde geçtiği bilgileri geliyor. Ali Koç stat ortasında taraftarları selamladı ve tebrikleri kabul etti. Kadıköy’de ise coşkulu bir kalabalık sevinç naraları atıyor.


Seçime rekor katılım

Üyelerin yoğun katılım gösterdiği kongrede oy verme işlemi saat 10.00’da başladı ve 38 sandıkta gerçekleştirildi. Saat 17.00’de stat kapıları kapandı. Sıradaki üyelerin oy verme işleminden sonra Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük’ün talimatıyla oy sayım işlemine geçildi. Başkan Aziz Yıldırım’ın seçim rengi sarı, Başkan adayı Ali Koç’un seçim rengi ise beyazdı. 21 bin 350’nin üzerinde üye, başkanını seçti. Önceki rekor: 9380 ile 3 Kasım 2013 seçimine aitti.

Mehmet Ali Aydınlar yuhalandı

Fenerbahçe’de oy kullanmaya gelen Mehmet Ali Aydınlar yuhalandı. Tribünlerde yer alan kongre üyeleri; “Mehmet Ali Aydınlar dışarı, hain Aydınlar” şeklinde tezahüratta bulundu

Yeni başkan mazbatasını salı günü alacak

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yeni başkanı, salı günü mazbatasını alarak görevine başlamış olacak.

ali koç fenerbahçe başkanı


Ali Koç’un listesi: Semih Özsoy, Erol Bilecik, Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş,  Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Beyazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin sosyal medya analizi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.