Ali Koç Fenerbahçe’nin yeni başkanı

Ali Koç, büyük bir farkla Fenerbahçe’nin yeni başkanı oldu. 21 bin 350 kişinin rekor katılımıyla gerçekleştirilen kongre ile Aziz Yıldırım 20 yıl sonra Fenerbahçe Başkanlık koltuğuna veda eden isim oldu.

Ali Koç Fenerbahçe yeni başkanı

Fenerbahçe, seçimli kongre ile yeni başkanını belirledi. Mevcut başkan Aziz Yıldırım ile başkan adayı Ali Koç arasında geçecek olan başkanlık seçimi, 21 bin 500 üyenin katılımıyla gerçekleşti. Televizyondan naklen yayınlanan Fenerbahçe başkanlık seçiminde 17.00’da stat kapıları kapanırken oy verme işlemi bir süre devam etti.

Ardından oy verme işlemi tamamlandı ve Fenerbahçe’nin 33. başkanını belirlemek üzere sayıma geçildi. Açılan sandıklar dahilinde önde giden ismin Ali Koç olduğu öğrenildi. Ali Koç taraftarları selamladı ve Vefa Küçük’e giderek sarıldı.


Aziz Yıldırım stat dışına çıktı

Koç statta zafer turları atmaya başladı. Tebrikleri birer birer kabul eden Koç’un stat ortasında coşkuyla turladığı görülürken Aziz Yıldırım’ın da stat dışına çıktığı ifade ediliyor.

aziz yıldırım fenerbahçe

Sandıklar bir bir açılırken Ali Koç’un, Aziz Yıldırım’ı farklı bir şekilde geçtiği bilgileri geliyor. Ali Koç stat ortasında taraftarları selamladı ve tebrikleri kabul etti. Kadıköy’de ise coşkulu bir kalabalık sevinç naraları atıyor.


Seçime rekor katılım

Üyelerin yoğun katılım gösterdiği kongrede oy verme işlemi saat 10.00’da başladı ve 38 sandıkta gerçekleştirildi. Saat 17.00’de stat kapıları kapandı. Sıradaki üyelerin oy verme işleminden sonra Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük’ün talimatıyla oy sayım işlemine geçildi. Başkan Aziz Yıldırım’ın seçim rengi sarı, Başkan adayı Ali Koç’un seçim rengi ise beyazdı. 21 bin 350’nin üzerinde üye, başkanını seçti. Önceki rekor: 9380 ile 3 Kasım 2013 seçimine aitti.

Mehmet Ali Aydınlar yuhalandı

Fenerbahçe’de oy kullanmaya gelen Mehmet Ali Aydınlar yuhalandı. Tribünlerde yer alan kongre üyeleri; “Mehmet Ali Aydınlar dışarı, hain Aydınlar” şeklinde tezahüratta bulundu

Yeni başkan mazbatasını salı günü alacak

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yeni başkanı, salı günü mazbatasını alarak görevine başlamış olacak.

ali koç fenerbahçe başkanı


Ali Koç’un listesi: Semih Özsoy, Erol Bilecik, Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş,  Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Beyazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin sosyal medya analizi