İyi Parti’den yaratıcı Google reklamları kampanyası

24 Haziran Seçimleri’ne sayılı günler kala siyasi partiler internet ve sosyal medyayı da etkili bir şekilde kullanıyor. İyi Parti, arama motoru Google üzerinden başlattığı reklam kampanyası ile yaratıcılığını konuşturdu.

iyi Parti yaratıcı Google reklamları kampanyası

Türkiye 24 Haziran seçimlerine doğru giderken, siyasi partilerin seçim hazırlıkları da hız kazandı. Partiler afiş, bayrak asma broşür dağıtma gibi klasik yöntemlerin yanı sıra sosyal medyayı da son birkaç seçimde etkin kullanmaya çalışıyor.

İyi Parti’nin, Google’a, ‘İbrahim Tatlıses’, ‘rüya tabirleri’, ‘boş oda’, ‘iktidarsızlık’ gibi sözcüklerle verdiği reklamlar ise çok ses getirdi.

Sosyal medya reklamları konusunda bir adım öne geçen İYİ Parti, Google’da verdiği reklamlarla yeni yaratıcı bir reklam yöntemini de başlattı.

İşte İYİ Parti’nin Google reklamları ekran görüntüleri:

“Rüya tabiri” aratıldığında, internet kullanıcılarının karşısına da “Kabuslar mı görüyorsun? Geceler Çok mu Uzun?” başlığıyla İyi Parti’nin tanıtımının yer aldığı link çıkıyor.

iyi parti google reklamları rüya tabirleri

VPN arama sorgusunda “Boşuna Para Vermeyin” başlığı ile esprili bir reklam çıkıyor:

İktidarsızlık arama sorgusunda, “İktidar Sorusuna Kesin Çözüm” başlığı yer alıyor:

iyi parti google reklamları iktidarsızlık

Özgürlük arama sorgusunda ise “Aradığın Sonuç Bulunamadı – 25 Haziran’da Tekrar Deneyin” başlığıyla İYİ Parti’nin yaratıcı reklamı çıkıyor:

AKP arama sorgusunda İYİ Parti’nin Google reklamları:

İyi Parti’nin verdiği reklamlara göre, Google arama motorunda “AKP” kelimesini arattığınızda artık size ilk seçenek olarak, “Artık daha İyi’si var” ifadelerinin yer aldığı tanıtım başlığı önünüze geliyor.

“Rüyada altın” arama sorgusu:

iyi parti google reklamları rüyada altın

“Rüyada güneş” arama sorgusu:

“Gençler” arama sorgusu:

iyi parti google reklamları gençler

“Boş oda” arama sorgusu, Beştepe’ye gönderme yapıyor:

Bir diğer yaratıcı reklam ise İbrahim Tatlıses ismi üzerinden verilmiş. Google’da İbrahim Tatlıses ismini aradığınız da karşınıza “Doğalgaz mı bağlatacaksınız! İyi Parti’yi bekleyin” uyarısı çıkıyor.

İbrahim Tatlıses arama sorgusu yapıldığında:

iyi parti google reklamları ibrahim tatlıses doğalgaz Remres’ten son seçim anketi: Cumhur ittifakı düşüyor!