İyi Parti’den yaratıcı Google reklamları kampanyası

24 Haziran Seçimleri’ne sayılı günler kala siyasi partiler internet ve sosyal medyayı da etkili bir şekilde kullanıyor. İyi Parti, arama motoru Google üzerinden başlattığı reklam kampanyası ile yaratıcılığını konuşturdu.

iyi Parti yaratıcı Google reklamları kampanyası

Türkiye 24 Haziran seçimlerine doğru giderken, siyasi partilerin seçim hazırlıkları da hız kazandı. Partiler afiş, bayrak asma broşür dağıtma gibi klasik yöntemlerin yanı sıra sosyal medyayı da son birkaç seçimde etkin kullanmaya çalışıyor.

İyi Parti’nin, Google’a, ‘İbrahim Tatlıses’, ‘rüya tabirleri’, ‘boş oda’, ‘iktidarsızlık’ gibi sözcüklerle verdiği reklamlar ise çok ses getirdi.


Sosyal medya reklamları konusunda bir adım öne geçen İYİ Parti, Google’da verdiği reklamlarla yeni yaratıcı bir reklam yöntemini de başlattı.

İşte İYİ Parti’nin Google reklamları ekran görüntüleri:

“Rüya tabiri” aratıldığında, internet kullanıcılarının karşısına da “Kabuslar mı görüyorsun? Geceler Çok mu Uzun?” başlığıyla İyi Parti’nin tanıtımının yer aldığı link çıkıyor.

iyi parti google reklamları rüya tabirleri

VPN arama sorgusunda “Boşuna Para Vermeyin” başlığı ile esprili bir reklam çıkıyor:

İktidarsızlık arama sorgusunda, “İktidar Sorusuna Kesin Çözüm” başlığı yer alıyor:

iyi parti google reklamları iktidarsızlık

Özgürlük arama sorgusunda ise “Aradığın Sonuç Bulunamadı – 25 Haziran’da Tekrar Deneyin” başlığıyla İYİ Parti’nin yaratıcı reklamı çıkıyor:

AKP arama sorgusunda İYİ Parti’nin Google reklamları:

İyi Parti’nin verdiği reklamlara göre, Google arama motorunda “AKP” kelimesini arattığınızda artık size ilk seçenek olarak, “Artık daha İyi’si var” ifadelerinin yer aldığı tanıtım başlığı önünüze geliyor.

“Rüyada altın” arama sorgusu:

iyi parti google reklamları rüyada altın

“Rüyada güneş” arama sorgusu:

“Gençler” arama sorgusu:

iyi parti google reklamları gençler

“Boş oda” arama sorgusu, Beştepe’ye gönderme yapıyor:

Bir diğer yaratıcı reklam ise İbrahim Tatlıses ismi üzerinden verilmiş. Google’da İbrahim Tatlıses ismini aradığınız da karşınıza “Doğalgaz mı bağlatacaksınız! İyi Parti’yi bekleyin” uyarısı çıkıyor.


İbrahim Tatlıses arama sorgusu yapıldığında:

iyi parti google reklamları ibrahim tatlıses doğalgaz Remres’ten son seçim anketi: Cumhur ittifakı düşüyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.