Yazın fit görünmenizi sağlayacak hızlı öneriler

Life Fitness’dan basen eritmek için etkileşimli antrenman çözümleri…

Life Fitness’ın eğitim platformu olan Life Fitness Akademi Master Trainer’ı Tuğrul Çağrı Yılmazer, yaz ayları için doğrudan etkileşim sağlayan fitness önerileri sunuyor. Profesyonel fitness eğitmeni Tuğrul Çağrı Yılmazer, yazın kolay ve vakit almayan antrenman modellerinden bahsediyor

Tüm dünyadaki fitness tesislerinde güvenilir ve popüler ekipmanlarıyla kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayan Life Fitness, sporu daha eğlenceli bir şekilde deneyimlemek ve hareket etmekten asla vazgeçmek istemeyeneler için antrenman çözümleri sunuyor.


Aktif ve sağlıklı bir yaşam sürmeye yardımcı olan ürünler sunan Life Fitness’ın eğitim platformu olan Life Fitness Akademi’nin profesyonel fitness eğitmenleri doğrudan etkileşim sağlayan fitness önerileri veriyor.

Yaz aylarında fit ve sağlıklı görünmek isteyenler için dairesel antrenman modellerinden bahseden Life Fitness Academy Master Trainer’ı Tuğrul Çağrı Yılmazer,

“Basen eritmek için 20 tekrardan arka arkaya 5 hareket modeli yapılabilir.”

“Squat”, bu modellerden biridir ve iyi bir ısınma antrenmanıdır. Kalça ve bacağın arka kısmındaki aktivasyonu artıran Squat’ı uygulamanın en güvenli yolu diz kapağının biraz altında kalacak bir sehpa ya da tabureye oturmaktır. Bu antrenmanda platforma ayaklar omuz genişliğinde, parmak uçları karşıyı gösterecek şekilde oturup kalkarak ve topukları dominant şekilde yere basarak başlangıç yapılabilir.

Kalça ve bacağı daha fazla çalıştırmak isteyenler daha fazla aşağı inmek için platform olmadan hareket edebilir.


“Squat” egzersizinde ne kadar aşağı inilirse ve ayak topukları dominant olarak kullanılırsa güç o kadar vücutta dağılır ve aktivasyon büyük ölçüde bacağa ve kalçanın arkasına hapsedilmiş olur. Böylece Squat’ın neden olabileceği bacak kalınlaşması en aza iner” diyor.

Ara vermeden seri ve etkileşimli egzersizlerle devam edin

20 tekrardan sonra dinlenmeden sırt üstü yere uzanıp “Glute Bridge” (kalça kasları) denilen egzersizle devam edilebileceğini söyleyen Yılmazer, “Ayak tabanları yere basacak şekilde bacaklar köprü şekline getirilir, tepe noktada kalça sıkılarak yukarı aşağı doğru yere temas ettirmeden hareket ettirilir.

Diğer bir devam egzersizi olarak “Step Up” da ise platform üzerine sağ ayakla basılır. Diğer boşta kalan bacak değdirilmeden yukarı doğru tek bacakla platforma çıkıp inilir. Dördüncü hareket olarak “Lunge” hareketinde de yine sağ bacak önde olmak üzere diğer bacak dizini yere değdirmeden aşağı inip kalkılır.

Son egzersiz “Walking Squat” ile de oturma pozisyonunda bacaklar kırık olacak şekilde eğilerek yürünebilir” diye belirtiyor.

Vücudun alışma süresi ortalama 21 gün

Yılmazer, “Ara vermeden yapılan bu 5 hareketin sonunda toplam süre kadar dinlenildikten sonra yine 20 tekrardan 3-4 kere döndürülebilir. Zamanla egzersizler kolay geldiğinde ise tekrar süreleri artabilir ya da dinlenme süreleri kısalabilir. Uzun soluklu koşular, yürüyüşler rafa kalkan egzersiz modelleri arasındadır.

Çalışan ve yoğun olan kişiler bunlar yerine aynı zamanda HIT dediğimiz çabuk sonuç alınabilen yoğun ve basit egzersiz modellerine yönelebilir. Bunların yanı sıra beslenme şeklimizde de şekerden uzak durulması, gluten, buğday ve buğday ürünlerinin olmadığı karbonhidrat grubundan kaçınılmalıdır.


Dildeki papilla denen tat alma organının aktifleşme süresi ortalama 21 gün olduğu için bir gıdaya da alışma süresi ortalama bu zaman dilimi kadardır” diye ekliyor.

Hızlı yağ yakmak için 1 haftalık fitness programı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.