AK Partili belediye şehitliği şimdiden hazırladı: Şehidimiz gelirse diye yaptık

Gümüşhane’nin AK Parti’li Köse Belediyesi tarafından ‘şehit gelme ihtimaline’ karşı 200 bin TL’ye şehitlik inşa edildi.

ak parti akp gümüşhane köse belediyesi şehitlik

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, söz konusu proje AK Parti’li ilçe belediyesi tarafından yapıldı.

İlçede ahalinin cenazelerini gömdüğü halihazırda bir mezarlık zaten bulunuyordu. 200 bin liraya mal olan, beş dönüm üzerine 12 kişilik şehitlik yaptıran belediye başkanı Şerif Aygün, “İnşallah olmaz ama eğer şehidimiz gelirse diye yaptık” dedi.


İlçe bugüne kadar yedi ‘şehit’ vermişti ve bunlardan altısı ilçe mezarlığına, biri de ilçe dışına gömülmüştü. Ancak şehitliğe hiçbir defin işlemi yapılmadı.

Konu hakkında konuşan belediye başkanı Aygün, söz konusu bilgileri doğrulayarak, kullanılmayan şehitliğe, ilçede yaşamış olan ve daha önce başka mezarlıklarda defnedilen ‘şehitlerin’ fotoğraflarını koyacaklarını söyledi.

ak parti akp gümüşhane köse belediyesi şehitliği


Gelen fuzuli harcama eleştirilere de yanıt veren Aygün “Bu şehitlik en fazla 12 kişilik. 250 kişilik diye laflar çıktı. Burası Çanakkale mi, 250 kişilik şehitlik olsun. Bizi çekemeyen rakiplerimiz abartıyor. Alan büyük olunca öyle sanmışlar. Şehitlikte bir anıt da yaptırdık. Çok para harcamadık. 200 bin TL civarında bir para harcandı” diye konuştu.

ak parti akp gümüşhane köse belediyesi şehitliği

AK Parti Mersin Bozyazı İlçe Başkanı İŞKUR ile işe girenlerden 200 TL istedi


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.