İtfaiye defile düzenledi, daire başkanı görevden alındı

Kahramanmaraş İtfaiyesi’nde düzenlenen defile, sosyal medyada tepki görünce İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder görevden alındı, soruşturma başlatıldı.

Defilede, itfaiye araçlarının önüne turkuaz halı serildi, ardından da mankenler sırasıyla halıda yürümeye başladı. Stilistlik yapan itfaiyenin eski bir personelinin organize ettiği öğrenilen defilede mankenler halıda yürürken, personel de bu anları cep telefonuyla kaydetti. Ayrıca mankenler, itfaiyenin araçlarının önünde poz verip hatıra fotoğrafı da çektirdi.


“İşgüzarlık”

İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder’in de bulunduğu sırada yapıldığı öğrenilen defilenin görüntüleri kısa sürede sosyal medyada yayılınca tepki gördü.

Sosyal medyada ‘Defile düzenlemek itfaiyenin işi mi?’ ‘Şehirde bir yangın çıksa ne olacak?’ gibi tepkilerin artması üzerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yazılı bir açıklama yaptı.

kahramanmaraş itfaiye defile düzenledi, daire başkanı görevden alındı

Erkoç, daire başkanı Cahit Küçükönder’in görevden alındığını ve defilenin belediyenin bilgisi dışında yapıldığını kaydederek şöyle konuştu:


“Defile için, kritik ve stratejik bir birim olan İtfaiye Daire Başkanlığı’nı, yetkisini aşarak ve işgüzarlıkla tahsis eden İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder görevden alınmış olup Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın bir faaliyeti ve etkinliği olmadığı halde ve Başkanlığımızın izni ve bilgisi dışında yapılan bu defile ile alakalı ilgililer hakkında soruşturmanın başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Görevden alınan İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder kimdir?

1960 Yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, Ortaöğrenim ve lise eğitimini Kahramanmaraş Merkez’de tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1982 yılında bitirdi.

Memuriyet hayatına 1985 yılında Andırın Belediyesi’nde Başkatip olarak başladı. 1987 yılında Kahramanmaraş Belediyesi’ne Gelir İşleri Müdür Yardımcısı olarak yatay geçiş yaptı. 2 yıl bu görevi yaptıktan sonra  sırasıyla 3 yıl Yazı İşleri Müdürlüğü, 14 Yıl Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 7 Yıl Teftiş Heyeti Müdürlüğü yaptı.

Arama kurtarma biriminin kurucusuydu


Basın Yayın Müdürlüğü görevini yürütürken Kahramanmaraş Belediyesi AKMOD (Arama Kurtarma Moral Destek) Başkanlığı birimini kurdu. 2011 yılında Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiyesine atanan Cahit Küçükönder, 2014 yılında Kahramanmaraş ilinin Büyükşehir olmasına müteakip İtfaiye Daire Başkanlığı görevine atandı.

Adil kullanım kotası (AKK) kalkıyor mu? Ulaştırma Bakanı açıkladı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.