Yozgat’ta KPSS sınavına geç kalan adaylara yol yapım çalışması engeli

KPSS önlisans sınavına yetişmeye çalışan adaylar yol yapım çalışması engeline takıldı. Sınavın başlamasına 30 dakika kala kapıların kapanmasına tepki gösterildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Yozgat Bozok Üniversitesinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans sınavına geç kalan bazı adaylar, yol yapım çalışmalarına takıldıklarını iddia etti.


Yozgat’ta KPSS Ön Lisans Genel Yetenek Genel Kültür sınavı heyecanı yaşandı. Sınav merkezlerine gelen adaylar giriş belgeleri ve kimlikleri kontrol edilerek sınava alındı. Bozok Üniversitesinde sınava giren adaylar, karayolları tarafından üniversite yolunda yapılan asfalt çalışmaları nedeniyle gecikme yaşadığını öne sürdü.

Yozgat KPSS sınavına geç kalan adaylara yol yapım çalışması engeli

Kapılar 30 dakika önce kapandı

Sınav kapılarının 10.00’da kapanması nedeniyle bazı adaylar zamanla yarıştı. Sınavın 10:15’te başladığını belirten adaylar 30 dakika kala kapıların kapatıldığından dert yandı. Kimi adaylar ise saniye farkıyla sınava girerken yaklaşık 15 öğrenci de bir dakikayla sınava giremedi.

Sınava giremeyen öğrenciler karayolu başta olmak üzere belediye ve trafik akışını yeterince sağlayamayan trafik ekiplerini suçladı.


Kapıların kapanmasına 1 dakika geç kalan öğrenciler dakikalarca sınav görevlilerine dert yandı. Sınava geç kalan adaylardan Mehmet Udun, yol yapım çalışmaları nedeniyle sınava geç kaldığını söyleyerek görevlilerle uzun süre tartıştı. Bir aday ise İbrahim abi adlı kişiyi arayarak, beni almıyorlar diye sitem etti.

Isıtılan süt patlar mı? Torku patlayan süt ile ilgili açıklama yaptı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.