2019 yılında dekorasyon için en popüler renkler

Dekorasyonda 2019 yılının en popüler renkleri neler olacak? Kontrast renklere veda ediyoruz. Okyanus mavisi ve orman yeşili tonları bir arada kullanılacak. Geometrik desenler ön planda olacak.

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

Özellikle iç mekanlarda mavinin her tonuna rastlamanın mümkün olduğunu ifade eden f2ms Grup Mimarlarından Figen Erdağ Demircan, “Mavinin tonları kontrast renklerle kullanılabilecek. Bunun yanı sıra parlak gri ve toprak tonları da 2019 yılının popüler renkleri arasında” diye konuştu.

Mimar Erdağ Demircan; “Bu yıl özellikle sonbaharda karşımıza çıkan şarap rengi 2019 yılında da özellikle iç mekanlarda bu rengi sevenlerle buluşacak.” dedi.

Doğanın renklerini sevenlere müjde

Toprak tonlarının yükselişi devam ederken, en popüler renk mavi dışında yeşil de göz önünde olacak. Bol yapraklı bir ormanın yeşil tonları ile okyanusun en derin mavisini bir araya getirmeyi düşünebilirsiniz.

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

Üstelik doğal ahşap renkler 2019 yılında bolca bizimle olacak. Doğal ahşap neredeyse bütün renklerle yakıştığından evinizi dekore etmek veya küçük dokunuşlarla 2019 trendlerini yakalamak hiç de zor olmayacak.

Renklerin kullanımı

İki renkli mutfak ve banyoları unutun. Örneğin kırmızı-siyah; siyah-beyaz. 2019’da bunun yerine örneğin iki ton mavi ve bir ton yeşil kullanılacak. Böylece bu tip hafif geçişlerle  uyum ve denge yakalanabilecek. Sevdiğiniz alanları dekore ederken bu küçük bilgiden yararlanmayı unutmayın.

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

Geometrik desenlere yer açın

Mimar Figen Erdağ Demircan; 2019 renkleriyle ilgili son olarak şunları söyledi: “1019’da geometrik desenler ön planda olacak. Duvarlardan mobilyalara, tablolardan aynalara bu desen hep bizimle olacak. 2019 renklerinde geometrik desenli bir battaniye ya da birkaç kırlent ile siz de evinize küçük dokunuşlar yapabilirsiniz.

mimar Figen Erdağ Demircan
Figen Erdağ Demircan

Figen Erdağ Demircan 1995 yılında Trakya Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu, Mezun olduktan sonra çeşitli mimarlık ofisleri ve Lineadecor firmasında toplam 10 yıl çalışıp mesleki tecrübe edindi.

2005 yılında Homeplus Mimarlığı kurarak mimari proje ve iç dekorasyon alanındaki çalışmalarına burada devam etti. 2017 itibari ile Bursa’da kurulan F2MS proje grubunda Seramik Sanatçısı Figen Özden, İç Mimar Melih Özden ve Grup Yönetim Sorumlusu Serdar Erdağ ile beraber mimar olarak gruptaki yerini aldı. Halen yurt içi ve yurt dışı projeleri yürütüyor.

Mutfak ve banyo dekorasyonu için öneriler