2019 yılında dekorasyon için en popüler renkler

Dekorasyonda 2019 yılının en popüler renkleri neler olacak? Kontrast renklere veda ediyoruz. Okyanus mavisi ve orman yeşili tonları bir arada kullanılacak. Geometrik desenler ön planda olacak.

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

Özellikle iç mekanlarda mavinin her tonuna rastlamanın mümkün olduğunu ifade eden f2ms Grup Mimarlarından Figen Erdağ Demircan, “Mavinin tonları kontrast renklerle kullanılabilecek. Bunun yanı sıra parlak gri ve toprak tonları da 2019 yılının popüler renkleri arasında” diye konuştu.

Mimar Erdağ Demircan; “Bu yıl özellikle sonbaharda karşımıza çıkan şarap rengi 2019 yılında da özellikle iç mekanlarda bu rengi sevenlerle buluşacak.” dedi.


Doğanın renklerini sevenlere müjde

Toprak tonlarının yükselişi devam ederken, en popüler renk mavi dışında yeşil de göz önünde olacak. Bol yapraklı bir ormanın yeşil tonları ile okyanusun en derin mavisini bir araya getirmeyi düşünebilirsiniz.

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

Üstelik doğal ahşap renkler 2019 yılında bolca bizimle olacak. Doğal ahşap neredeyse bütün renklerle yakıştığından evinizi dekore etmek veya küçük dokunuşlarla 2019 trendlerini yakalamak hiç de zor olmayacak.


Renklerin kullanımı

İki renkli mutfak ve banyoları unutun. Örneğin kırmızı-siyah; siyah-beyaz. 2019’da bunun yerine örneğin iki ton mavi ve bir ton yeşil kullanılacak. Böylece bu tip hafif geçişlerle  uyum ve denge yakalanabilecek. Sevdiğiniz alanları dekore ederken bu küçük bilgiden yararlanmayı unutmayın.

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

2019 yılında dekorasyonda en popüler renkler

Geometrik desenlere yer açın

Mimar Figen Erdağ Demircan; 2019 renkleriyle ilgili son olarak şunları söyledi: “1019’da geometrik desenler ön planda olacak. Duvarlardan mobilyalara, tablolardan aynalara bu desen hep bizimle olacak. 2019 renklerinde geometrik desenli bir battaniye ya da birkaç kırlent ile siz de evinize küçük dokunuşlar yapabilirsiniz.

mimar Figen Erdağ Demircan
Figen Erdağ Demircan

Figen Erdağ Demircan 1995 yılında Trakya Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu, Mezun olduktan sonra çeşitli mimarlık ofisleri ve Lineadecor firmasında toplam 10 yıl çalışıp mesleki tecrübe edindi.


2005 yılında Homeplus Mimarlığı kurarak mimari proje ve iç dekorasyon alanındaki çalışmalarına burada devam etti. 2017 itibari ile Bursa’da kurulan F2MS proje grubunda Seramik Sanatçısı Figen Özden, İç Mimar Melih Özden ve Grup Yönetim Sorumlusu Serdar Erdağ ile beraber mimar olarak gruptaki yerini aldı. Halen yurt içi ve yurt dışı projeleri yürütüyor.

Mutfak ve banyo dekorasyonu için öneriler


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.