Mide botoksu yaptıranlar 6 ayda 20 kilo veriyor!

Mide botoksu yaptıranlar 6 ayda 20 kiloya kadar verilebiliyor. İşlem ortalama 20 dakika sürüyor. Hastanede yatış gerektirmediği için kişinin kısa sürede sosyal yaşantısına geri dönebilmesi mümkün.

Mide botoksu yaptıranlar 6 ayda 20 kilo veriyor!
Mide botoksu yaptıranlar 6 ayda 20 kilo veriyor!

Genel olarak ciltteki kırışıklıklardan kurtulmak için uygulanan botoks, artık kilo vermede de oldukça etkili hale geldi.

Son yıllarda obezite ile mücadelede uygulanmaya başlanan mide botoksu hakkında açıklamalarda bulunan Özel Bursa Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Umut Kerimoğlu, uygulamanın fazla kilo sıkıntısı yaşayan kişiler tarafından fazlasıyla tercih edilir hale geldiğini söyledi.


Ameliyatsız kilo verme yöntemi

Kerimoğlu, mide botoksunun alerji ya da başka yan etki riski olmadığından oldukça güvenli olduğunu ifade ederek, “Uzun yıllardır güvenle ve başarıyla kullanılan botoks, artık ameliyatsız zayıflama yöntemi olarak da uygulanmaktadır. Yani botoks sadece kırışıklığa iyi gelmiyor, aynı zamanda zayıflamaya da yardımcı oluyor. Mide botuksu yaptıranlar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla artıyor” dedi.

Acıkma hissi azalıyor

Botoksun mideye uygulandığında midenin düz kasları üzerinde etkili olduğunu ifade eden Kerimoğlu, yöntemin endoskopik olarak uygulandığını kaydetti.

Kerimoğlu, uygulama ile midenin iştah ve açlık üzerinde etkili olan sinir ve kaslarını geçici olarak etkisiz hale getirildiğine dikkat çekerek şu bilgileri paylaştı:


Midenin düz kasları botoksa maruz kaldığında eskisi kadar hızlı ve güçlü kasılmaya son verirler. Kasılması yavaşlatılan mide de gıdaları hızla boşaltamaz hale gelir. Yani daha uzun süre dolu kalır. Buna bağlı olarak gıda emilimi yavaşlar ve acıkma hissi daha az olur. Doğal olarak kişide daha çok tokluk hissi oluşur.

Uygulamadan önce hastaya öncelikle endoskopik mide ve on iki parmak bağırsağı incelemesi yapıldığını belirten Kerimoğlu, enjeksiyona engel bir durum olmadığı taktirde botoksun çok ince bir iğne ile mide duvarındaki kaslara uygulandığını söyledi.

Mide botoksu yaklaşık 20 dakika sürüyor

Mide botoksu uygulamasının ortalama 20 dakika sürdüğünü ifade eden Op. Dr. Kerimoğlu; “Mide botoksundan sonra hastanede kalmak gerekmiyor. Uygulamadan sonraki gün kişi işe gidebiliyor. Mide botoksunun herhangi bir yan etkisi yok. Yöntem hastanede yatış gerektirmemesi ve kişinin kısa sürede sosyal yaşantısına geri dönebilmesi gibi nedenlerle son dönemde oldukça cezbedici durumda” dedi.

Mide botoksu yaptıranlar için işlem sonrası diyet çok önemli!

Mide botoksu yaptıranlar uygulama sayesinde yaklaşık 6 ayda 4 ila 20 kilo verebiliyor. Ancak uygulamanın başarılı olması için dikkat edilmesi gereken kriterler olduğunun altını çizdi. Özellikle diyetin oldukça önemli olduğunu dile getiren Kerimoğlu;


“Mide botoksundan sonra özel bir beslenme programı oluşturulması gerekiyor. Aksi halde işlemden istenilen sonuç elde edilmeyebilir. Yöntemin verimli olması için diyete dikkat edilmesi önemli. Ayrıca gece yemek yeme alışkanlığından da vazgeçilmesi gerekiyor” dedi.

Mide botoksuyla ameliyatsız zayıflama


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.