Mide botoksu yaptıranlar 6 ayda 20 kilo veriyor!

Mide botoksu yaptıranlar 6 ayda 20 kiloya kadar verilebiliyor. İşlem ortalama 20 dakika sürüyor. Hastanede yatış gerektirmediği için kişinin kısa sürede sosyal yaşantısına geri dönebilmesi mümkün.

Mide botoksu yaptıranlar 6 ayda 20 kilo veriyor!
Mide botoksu yaptıranlar 6 ayda 20 kilo veriyor!

Genel olarak ciltteki kırışıklıklardan kurtulmak için uygulanan botoks, artık kilo vermede de oldukça etkili hale geldi.

Son yıllarda obezite ile mücadelede uygulanmaya başlanan mide botoksu hakkında açıklamalarda bulunan Özel Bursa Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Umut Kerimoğlu, uygulamanın fazla kilo sıkıntısı yaşayan kişiler tarafından fazlasıyla tercih edilir hale geldiğini söyledi.

Ameliyatsız kilo verme yöntemi

Kerimoğlu, mide botoksunun alerji ya da başka yan etki riski olmadığından oldukça güvenli olduğunu ifade ederek, “Uzun yıllardır güvenle ve başarıyla kullanılan botoks, artık ameliyatsız zayıflama yöntemi olarak da uygulanmaktadır. Yani botoks sadece kırışıklığa iyi gelmiyor, aynı zamanda zayıflamaya da yardımcı oluyor. Mide botuksu yaptıranlar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla artıyor” dedi.

Acıkma hissi azalıyor

Botoksun mideye uygulandığında midenin düz kasları üzerinde etkili olduğunu ifade eden Kerimoğlu, yöntemin endoskopik olarak uygulandığını kaydetti.

Kerimoğlu, uygulama ile midenin iştah ve açlık üzerinde etkili olan sinir ve kaslarını geçici olarak etkisiz hale getirildiğine dikkat çekerek şu bilgileri paylaştı:

Midenin düz kasları botoksa maruz kaldığında eskisi kadar hızlı ve güçlü kasılmaya son verirler. Kasılması yavaşlatılan mide de gıdaları hızla boşaltamaz hale gelir. Yani daha uzun süre dolu kalır. Buna bağlı olarak gıda emilimi yavaşlar ve acıkma hissi daha az olur. Doğal olarak kişide daha çok tokluk hissi oluşur.

Uygulamadan önce hastaya öncelikle endoskopik mide ve on iki parmak bağırsağı incelemesi yapıldığını belirten Kerimoğlu, enjeksiyona engel bir durum olmadığı taktirde botoksun çok ince bir iğne ile mide duvarındaki kaslara uygulandığını söyledi.

Mide botoksu yaklaşık 20 dakika sürüyor

Mide botoksu uygulamasının ortalama 20 dakika sürdüğünü ifade eden Op. Dr. Kerimoğlu; “Mide botoksundan sonra hastanede kalmak gerekmiyor. Uygulamadan sonraki gün kişi işe gidebiliyor. Mide botoksunun herhangi bir yan etkisi yok. Yöntem hastanede yatış gerektirmemesi ve kişinin kısa sürede sosyal yaşantısına geri dönebilmesi gibi nedenlerle son dönemde oldukça cezbedici durumda” dedi.

Mide botoksu yaptıranlar için işlem sonrası diyet çok önemli!

Mide botoksu yaptıranlar uygulama sayesinde yaklaşık 6 ayda 4 ila 20 kilo verebiliyor. Ancak uygulamanın başarılı olması için dikkat edilmesi gereken kriterler olduğunun altını çizdi. Özellikle diyetin oldukça önemli olduğunu dile getiren Kerimoğlu;

“Mide botoksundan sonra özel bir beslenme programı oluşturulması gerekiyor. Aksi halde işlemden istenilen sonuç elde edilmeyebilir. Yöntemin verimli olması için diyete dikkat edilmesi önemli. Ayrıca gece yemek yeme alışkanlığından da vazgeçilmesi gerekiyor” dedi.

Mide botoksuyla ameliyatsız zayıflama