Yerel seçim öncesi adayların sosyal medya etkileşimleri

31 Mart Yerel Seçim öncesi belediye başkanı adaylarının sosyal medyadaki etkileşimleri belli oldu. CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul’da açık ara fark atarken, AK Parti’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki en çok konuşulan isim oldu.

Yerel seçim öncesi adayların sosyal medya etkileşimleri

Yapılan medya araştırmasına göre aday isimlerin sosyal medyadaki paylaşımlarda ne kadar yer aldıklarından, siyasi partilerin haber yansımalarına ve miting haberleri incelendi.

Ekrem İmamoğlu açık ara fark attı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayları içinde Ekrem İmamoğlu açık ara fark attı.
Medya Takip Merkezi’nin araştırma servisleri DigiLUP ve Etkinlik Takvimi, siyasi partiler ve 31 Mart yerel seçimlerindeki belediye başkanı adaylarının sosyal medyadaki etkileşimlerini inceledi.

Araştırma sonuçlarına göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayları içinde öne çıkan isim Ekrem İmamoğlu oldu.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), 31 Mart yerel seçimlere yönelik yaptığı araştırma sonuçları açıklandı. Yapılan medya araştırmasına göre aday isimlerin sosyal medyadaki paylaşımlarda ne kadar yer aldıklarından, siyasi partilerin haber yansımalarına ve miting haberlerine kadar seçim gündeminde öne çıkan konular belirlendi.

En çok Mehmet Özhaseki konuşuldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayları içinde en çok öne çıkan isim Ekrem İmamoğlu olurken, üç büyükşehrin açıklanan belediye adaylarından en çok konuşulan ismin ise Cumhur İttifakı’nın Ankara için aday olarak gösterdiği Mehmet Özhaseki olduğu belirlendi.

Yerel seçim öncesi adayların sosyal medya etkileşimleri medya takip merkezi digilup

En çok AK Parti’nin seçim haberlerine yer verildi

Medya Takip Merkezi’nin son bir haftayı kapsayan medya araştırmasına göre tüm mecralarda en çok AK Parti‘nin seçim haberlerine yer verildiği tespit edildi.

Yerel seçim medya yansımaları: 

  1. AK Parti medya yansımaları: 86 bin 967
  2. CHP medya yansımaları: 64 bin 274
  3. MHP medya yansımaları: 32 bin 271

Listenin ikinci sırasında bulunan CHP 4 bin 449 haberle görsel basında en çok yer alan parti oldu.

Ankara yerel seçim anketi: Mansur Yavaş kaç puan önde?