Bebekler için doğru battaniyeyi seçmenin püf noktaları

Konu bebekler olunca hemen her konuda seçim yapmak zorlaşır. Seçim yapmakta zorlanılan konulardan birisi de bebek tekstil ürünleridir. Çünkü bu ürünlerin pek çoğu bebeklerin teni ile direkt olarak temas etmektedir.

bebek battaniyesi

Kalitesiz ürünler, onların hassas ciltlerine zarar verebilir ve çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşmalarına neden olabilir. Bu nedenle bebekler için yapılan alışverişlerde biraz daha özenli davranılmalıdır. Bahsedilen bu durum bebek battaniyesi seçimi için de geçerlidir. Çünkü battaniyeler, özellikle yeni doğan bebekler için sürekli olarak kullanılan eşyalar arasında yer alır. Peki, bebek battaniyesi modelleri arasından seçim yaparken hangi kriterler göz önünde bulundurulmalıdır?

Bebek battaniyesi satın alırken dikkat edilmesi gereken kriterler

Özellikle bebeklerin doğumuna yakın satın alınan bebek battaniyeleri, farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Battaniye fiyatları üzerinde etkili olan faktörlerin başında ise ürünün %100 koton yani doğal malzemeden üretilmiş olup olmamasıdır. Doğal malzemelerden üretilen bebek battaniyelerinin fiyatları biraz daha yüksektir. Ancak yine de bebekler için battaniye satın alırken göz önünde bulundurulması gereken tek kriter battaniye fiyatları olmamalıdır.

Mevsimi göz önünde bulundurun!

Eğer bebeğiniz kış aylarında dünyaya gelecekse onu daha iyi koruyacak battaniye modelleri arasından seçim yapmanız gerekir. Bu anlamda kalın bir battaniye satın almanızda fayda vardır. Ancak bunu yaparken battaniyenin kumaşının hava aldırır özellikte olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde bebeğinizi soğuk havanın etkisinden korumak isterken terleyerek hasta olmasına neden olabilirsiniz.

Yine bebeğiniz yaz aylarında dünyaya gelecekse ince ve nefes alabilir özellikte olan bir battaniye satın almalısınız. Özellikle penye ve muslin battaniye modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kumaş türünü önemseyin!

Bebekler için bir tekstil ürünü satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken konu şüphesiz ürünün kumaş türüdür. Aynı durum bebek battaniyeleri için de geçerlidir. Özellikle %100 pamuk kumaştan üretilen organik battaniyeler, bebekler için en güvenilir olanlar arasında yer alır. Bu nedenle battaniye seçimi yaparken ürün özelliklerini detaylı şekilde incelemelisiniz. Yine polyester içerikli polar ürünler ise kimyasal yapıları sebebiyle bebeğinizde alerjik reaksiyona neden olabilirler. Sonuç olarak bebeğiniz için battaniye alışverişi yaparken hem mevsime hem de ürün özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir.