Şengül Hablemitoğlu’ndan Burhan Kuzu’ya sert yanıt: Edepsiz çirkef!

AKP’li Burhan Kuzu’nun, Necip Hablemitoğlu ile ilgili mesajına, Şengül Hablemitoğlu’ndan çok sert yanıt geldi.

Şengül Hablemitoğlu, Burhan Kuzu nun mesajına yanıt verdi: Edepsiz çirkef!

Türkiye günlerdir Kaz Dağları’ndaki altın madeni ve doğa tahribatını konuşurken, Burhan Kuzu, 17 yıl önce evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden araştırmacı yazar Necip Hablemitoğlu ile ilgili bir paylaşım yaptı.

Burhan Kuzu mesajında, “Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu, Alman Vakıfları ve Bergama Dosyası kitabında ‘Bergama’da altın aramasına direnen köylüler ve onlara destek çıkan sözde çevreciler aslında bir Alman komplosunun parçasıdır. Almanya rekabet kaygısıyla Türkiye’nin altın çıkarmasını istemiyor’ dedi ve öldürüldü” diye yazdı.


Burhan Kuzu’nun bu mesajına Necip Hablemitoğlu’nun eşi Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu’ndan çok sert yanıt geldi.

Şengül Hablemitoğlu yanıtında,  “Burhancım, #NecipHablemitoğlu 18 Aralık 2002 yılında Ankara’da öldürüldü. Senin partinin ilk iktidar döneminde. Ne ahlaksızsınız ki katilleri 17 yılda bulmak için zerre uğraşmadınız. Şimdi ağzına alırsan adını, senin o ağzını burnunu dağıtmak da bana düşer. Edepsiz çirkef…” ifadelerini kullandı.


“Ne ucuz, basit, avam bir döneme düştük be…” diyerek mesajlarına devam eden Hablemitoğlu, “Ahlaksızlar, edepsizler #15Temmuz olmasaydı #NecipHablemitoğlu soruşturma dosyasına ulaşamıyorduk. 14 yıl sonra ilk defa savcı gördük, dosyanın içi boşaltılmıştı. Bi de utanmadan altın diyor vırt diyor zırt diyor. Allah belanı versin…” dedi.

necip şengül hablemitoğlu burhan kuzu

necip şengül hablemitoğlu burhan kuzu

Akşener’den Erdoğan’a Kaz Dağları çağrısı: Gel kardeşim şurayı gör!