İSPARK otopark ücretlerine yüzde 40 zam iddiası

İstanbul’da İSPARK otopark ücretlerinin zamlandığı iddia edildi. Ortalama tüm otoparklara yüzde 40 oranında zam geldiği konuşulurken bazı bölgelerde ise fiyat artışı daha da tırmanıyor. Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada, “Bu zam değil. Finansal düzenleme ile ilgili bir çalışma” ifadelerini kullandı. Şu anda İstanbul’un birçok bölgesinde zamlı tarife uygulanıyor.

İSPARK otopark ücretlerine yüzde 40 zam geldi!
İSPARK otopark ücretlerine yüzde 40 zam geldi!

İstanbul’da araç sahibi olan vatandaşa kötü haber! İSPARK otopark ücretlerine zam geldi. Maslak’da daha önce 2 saatlik otopark ücreti 10 TL’iken yeni zam ile birlikte 14 TL’ye çıktı.

İSPARK ücret tarifesi bölgelere göre değişiklik gösterirken Beyaz Masa yetkilileri de zammı doğruladı. Yetkililer yüzde kaç zam olduğu konusunda bilgi vermedi. Peki İSPARK ücretlerine yüzde kaç oranında zam yapıldı? Vatandaş yeni zamma sosyal medya hesaplarından da büyük tepki gösterdi.


“Zam değil, finansal düzenleme”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu zam değil. Finansal düzenleme ile ilgili bir çalışma. 6 aylık bilançoda 18 milyon zararı var. 60 binin üzerinde ücretsiz yararlanan araç var.” dedi.


2017 yılının aralık ayında ise İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İBB’nin ücret tarifelerinin bir kısmında 2018 yılında zam yapmama kararı almıştı. Bugün fiyatlar zamlandı.

GÜNCELLEME:
Ekrem İmamoğlu’ndan İSPARK otopark ücretlerine zam konusunda yeni açıklama: “Bir zam çalışması elbette olacaktır ama şu an itibarı ile yoktur. Bir sistem hatası ile bazı yerlerde uygulama eksikliği olmuştur. Bununla ilgili vatandaşların varsa fazla tahsilatları iade edilecektir.”

Türkiye ekonomisi, ikinci çeyrekte yüzde 1,5 daraldı!