Beştepe Millet Camisi’nde cuma namazı kılındı

Diyanet İşleri Başkanlığı Beştepe Camisi’nde az sayıda katılımla cuma namazı kılınacağını açıkladı. Açıklamanın ardından namazın kılındığı bildirildi.

Beştepe Millet Camisi cuma namazı kılındı
VIDEO AŞAĞIDA

Beştepe Camisi’nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı ‘tedbirler’ alınarak cuma namazı kılındı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Türkiye’de sadece Ankara’da bulunan Beştepe Cami’sinde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda katılımla ve salgına karşı ‘gerekli tedbirler’ alınarak Cuma Namazı kılınacağı ifadelerine yer verildi.


Beştepe Millet Camisi'nde cuma namazı kılındı

Konuyla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“İslam medeniyetinin en önemli coğrafyalarından olan cennet vatanımızda, İslam toplumun şiarlarından biri olan bu ibadetin devam etmesi ve cuma namazına gidemediği için milletimizin yaşadığı üzüntünün bir nebze giderilebilmesi adına;

Türkiye’de sadece Ankara’da Beştepe Millet Camii’nde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda katılımla ve salgına karşı gerekli tedbirler alınarak Cuma Namazı eda edilecektir.”

Diyanet açıklamasına göre; Başkan Prof. Dr. Ali Erbaş’ın okuyacağı hutbeyi vatandaşlar televizyon aracılığıyla dinleyebilecek.

Camilerin kapatılması kararı alınmıştı


Diyanet İşleri Başkanlığı, 19 Mart’ta corona virüsü önlemleri kapsamında bir açıklama yaparak, Cuma günleri camilerin kapatılması ve sela okunmaması kararı almış, öte yandan konuyla ilgili olarak olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’ndan da destek istemişti.

Ekmek arası ıspanak öğününü paylaştığı için kovulan işçi: Pişman değilim!