Korkutan tatil görüntüleri: Plajlarda izdiham yaşandı!

Kurban Bayramı tatilinde Türkiye’nin ünlü plajlarından korkutan görüntüler gelmeye devam ediyor. Deniz ve plajdaki yoğunluğun yanı sıra, tatilcilerin sosyal mesafeye uymaması dikkatlerden kaçmadı.

tatil corona

Kurban Bayramı tatil görüntüleri: Plajlarda izdiham yaşandı! Sosyal mesafe kurallarına uyulmadı!

İstanbul

Vatandaşlar adeta İstanbul’un Şile, Adalar ve kent plajlarına akın ederken endişelendiren görüntüler ortaya çıktı. Özellikle sosyal mesafe olmak üzere corona virüsü tedbirleri hiçe sayılırken kalabalığın tüm uyarılara rağmen arttığı görüldü.

Eminönü

eminönü

Kurban Bayramı’nda İstanbul’da kalanların Eminönü’ne akın etti. Vapur iskelelerindeki kalabalık yapılan anonslara rağmen coronavirüs tedbirlerini umursamadı.

İstiklal Caddesi

istiklal caddesi

Şile’den korkutan tatil görüntüleri

Şile Ayazma Plajı’na günübirlik tatile gelen vatandaşlar, kilometrelerce kuyruk oluşturdu. Otomobilini park edecek yer bulamayan bazı vatandaşlar, araçlarını kaldırımlara çekti ve isyan etti.

Şile Ayazma Plajı:

Şile Ayazma

Büyükada

büyükada

Öte yandan ilk 2 gün büyük yoğunluk yaşanan Büyükada’dan aynı görüntüler gelmeye devam ediyor… Ada’da bazı vatandaşların sosyal mesafe kuralını hiçe sayması ve maske takmaması dikkat çekerken kalabalık yüzünden evlerine dönenler de oldu.. Plajlara giden ücretsiz teknelerde yoğunluk bazı vatandaşlar pişman oldu.

bayram tatil

Küçükçekmece’deki Menekşe Plajı ve Florya’daki Güneş Plajı’nda oluşan yoğunluk da dikkat çekti. Sosyal mesafe kuralına uyulmadığı görülürken sahillerde kuyruk oluştu.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal caddesinde son durum. Vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadığı ve maske takmadıkları gözlemlendi.

Muğla Akyaka

akyaka

İzmir, Denizli, Uşak, Aydın ve Burdur Başta olmak üzere günübirlik tatil için araçları ile Muğla Akyaka’ya gelenler, hem karada, hem de denizde izdihama neden oldu. Sahilde yüzecek alan bulamayanlar da yüzmenin yasak olduğu Akyaka’nın ünlü Kadın Azmağını da tıka basa doldurdu.

akyaka

İzmir – Çeşme

çeşme tatil

çeşme ılıca

Turizmin gözdesi İzmir Çeşme’de, bayramın ikinci gününden itibaren büyük bir yoğunluk yaşanmaya başlandı. Çeşme’nin girişlerinde uzun kuyruklar oluşurken, Ilıca Halk Plajı doldu taştı. İlçede Bayram öncesi 650,000 olan nüfusun bayramın 2.gününde 1.000.000’u aştığı öğrenildi.

Mersin – Kızkalesi

tatil görüntüleri

Kızkalesi’nde korkutan görüntü… Şezlonglarda sabahladılar, sosyal mesafe unutuldu! Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan turizm merkezi Kızkalesi’nde, Kurban Bayramı tatilinde binlerce misafir ağırlandı.

kızkalesi

Konaklama tesisleri yüzde 100 oranında dolunca şezlonglarda sabahlayanlar oldu. Sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat edilmeyen plajda, mesafeli konulan şezlongların misafirler tarafından birbirine yaklaştırılması dikkat çekti.

Bursa – Kumla

kumla tatil

Bir vatandaş Bursa Kumla’da sosyal mesafe olmadığına dikkat çekerek, “Burada sosyal mesafe yok. Otobüste yok, sadece Bursa’da değil başka iller de de sosyal mesafe yok. Tabii ki bu durumdan rahatsızım” dedi.

indigo dergisi google news

TTB Başkanı: Hasta artışı inanılmaz boyutta, Sağlık Bakanlığı verileri gizliyor!