Korkutan tatil görüntüleri: Plajlarda izdiham yaşandı!

Kurban Bayramı tatilinde Türkiye’nin ünlü plajlarından korkutan görüntüler gelmeye devam ediyor. Deniz ve plajdaki yoğunluğun yanı sıra, tatilcilerin sosyal mesafeye uymaması dikkatlerden kaçmadı.

tatil corona

Kurban Bayramı tatil görüntüleri: Plajlarda izdiham yaşandı! Sosyal mesafe kurallarına uyulmadı!

İstanbul

Vatandaşlar adeta İstanbul’un Şile, Adalar ve kent plajlarına akın ederken endişelendiren görüntüler ortaya çıktı. Özellikle sosyal mesafe olmak üzere corona virüsü tedbirleri hiçe sayılırken kalabalığın tüm uyarılara rağmen arttığı görüldü.


Eminönü

eminönü

Kurban Bayramı’nda İstanbul’da kalanların Eminönü’ne akın etti. Vapur iskelelerindeki kalabalık yapılan anonslara rağmen coronavirüs tedbirlerini umursamadı.

İstiklal Caddesi

istiklal caddesi

Şile’den korkutan tatil görüntüleri

Şile Ayazma Plajı’na günübirlik tatile gelen vatandaşlar, kilometrelerce kuyruk oluşturdu. Otomobilini park edecek yer bulamayan bazı vatandaşlar, araçlarını kaldırımlara çekti ve isyan etti.

Şile Ayazma Plajı:

Şile Ayazma

Büyükada

büyükada

Öte yandan ilk 2 gün büyük yoğunluk yaşanan Büyükada’dan aynı görüntüler gelmeye devam ediyor… Ada’da bazı vatandaşların sosyal mesafe kuralını hiçe sayması ve maske takmaması dikkat çekerken kalabalık yüzünden evlerine dönenler de oldu.. Plajlara giden ücretsiz teknelerde yoğunluk bazı vatandaşlar pişman oldu.

bayram tatil

Küçükçekmece’deki Menekşe Plajı ve Florya’daki Güneş Plajı’nda oluşan yoğunluk da dikkat çekti. Sosyal mesafe kuralına uyulmadığı görülürken sahillerde kuyruk oluştu.


İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal caddesinde son durum. Vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadığı ve maske takmadıkları gözlemlendi.

Muğla Akyaka

akyaka

İzmir, Denizli, Uşak, Aydın ve Burdur Başta olmak üzere günübirlik tatil için araçları ile Muğla Akyaka’ya gelenler, hem karada, hem de denizde izdihama neden oldu. Sahilde yüzecek alan bulamayanlar da yüzmenin yasak olduğu Akyaka’nın ünlü Kadın Azmağını da tıka basa doldurdu.

akyaka

İzmir – Çeşme

çeşme tatil

çeşme ılıca

Turizmin gözdesi İzmir Çeşme’de, bayramın ikinci gününden itibaren büyük bir yoğunluk yaşanmaya başlandı. Çeşme’nin girişlerinde uzun kuyruklar oluşurken, Ilıca Halk Plajı doldu taştı. İlçede Bayram öncesi 650,000 olan nüfusun bayramın 2.gününde 1.000.000’u aştığı öğrenildi.

Mersin – Kızkalesi

tatil görüntüleri

Kızkalesi’nde korkutan görüntü… Şezlonglarda sabahladılar, sosyal mesafe unutuldu! Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan turizm merkezi Kızkalesi’nde, Kurban Bayramı tatilinde binlerce misafir ağırlandı.

kızkalesi

Konaklama tesisleri yüzde 100 oranında dolunca şezlonglarda sabahlayanlar oldu. Sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat edilmeyen plajda, mesafeli konulan şezlongların misafirler tarafından birbirine yaklaştırılması dikkat çekti.

Bursa – Kumla

kumla tatil


Bir vatandaş Bursa Kumla’da sosyal mesafe olmadığına dikkat çekerek, “Burada sosyal mesafe yok. Otobüste yok, sadece Bursa’da değil başka iller de de sosyal mesafe yok. Tabii ki bu durumdan rahatsızım” dedi.

TTB Başkanı: Hasta artışı inanılmaz boyutta, Sağlık Bakanlığı verileri gizliyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.